433392.1020.A1-433x1024

Hercules (1958)

Zombileri ve nükleer savaş sonrası çöplüğe dönüşmüş dünya maceralarını saymazsak, İtalyan sinemacıların yapmayı en sevdiği tür, tarih dekorlu avantürlerdir. Bir Pietro Francisci filmi olan Hercules / Herkül’de bu türün eski ama iyi örneklerinden biri…

1960’ların etkileyici kas adamlarından olan ve seri bir biçimde çekilen “sword & sandal – kılıç ve sandalet” maceralarının kültleşmiş oyuncusu Steve Reeves’in oynadığı Herkül filminin tamamını alttaki pencereden izleyebilirsiniz. Filmi izlerken Steve Reeves’in stereoidler öncesinde ki muhteşem vücut geliştiricilerinden biri olduğunu ve Arnold Schwarzenegger’in ikonu olduğunu da hatırlayarak tabi…

Yine meraklısına özel bir bilgi; Steve Reeves izleyeceğiniz bu filmden 2 yıl sonra “Hadji Murad the White Warrior” adlı bir filmde “Hacı Murat” karakterinde oynadı. Film, Hacı Murat’ın, Osmanlı Türk savaşları sırasında bir direnişçi olarak Ruslara verdiği mücadeleyi Robin Hood’vari bir macera içinde anlatıyordu. Dünya sinemasında ‘Türk’ karakterleri merak edenlerin ilgisini çekecektir.

Reblog this post [with Zemanta]

Bak burada ne var!

22692303192_0b3b9af3a1_b

5 Yıl Sonra Kimse “Cem Yılmaz Filmi” İzlemeyecek mi?

Cem Yılmaz'ın son filmini izlemek için ilk 3 gün herkes sinemaya koştu ama fısıltı gazetesi "film kötü" deyince seyirci filme ilgisini kaybetti.

3 Yorumlar

  1. şöyle bir bakayım demiştim, ama (ara ara ve bazen atlayarak da olsa) sonuna kadar seyrettim. bir TRT nostaljisi yaşadım yani.

    teşekkürler :)

  2. Bu filmdi sanırım..

    http://www.imdb.com/title/tt0052782/

    Birde türkçe poster ekleyeyim…

    [IMG]http://i172.photobucket.com/albums/w5/mdxpro/1819104_001.jpg[/IMG]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir