Açlık Oyunları’nı Kim Yönetecek?

Açlık Oyunları’nı kim yönetecek? Açlık Oyunları serisi yoluna yeni yönetmeniyle devam ediyor…

Lionsgate stüdyosundan yapılan resmi açıklamaya göre, Açlık Oyunları (The Hunger Games)’nın devam filmi Catching Fire’ın (Ateşi Yakalamak) yönetmen koltuğuna Francis Lawrence getirildi. Suzanne Collins’ın sadece ülkesi Amerika’da 36 milyon satan kitap serisinden uyarlanan ilk film gişede haftalarca ilk sırada kalmış, toplamda dünya çapında 602 milyon dolar kazanmıştı.

Daha önce ilk filmin yönetmeni Gary Ross’un devam filmini yönetmeyeceğini açıklamasının ardından başlayan görüşmelerde Ben Efsaneyim (I Am Legend) ve son olarak Aşkın Büyüsü (Water for Elephants)’nü çeken Francis Lawrence’la anlaşan stüdyo filmi 22 Kasım 2013’te vizyona sokmayı planlıyor. Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth da dahil olmak üzere tüm kadrosunu koruyacak olan devam projesinin çekimlerine ise önümüzdeki sonbahar başlanacak.

Mart ayında vizyona giren ve seri olmayan filmler arasında en yüksek gişeyi yaparak rekor kıran Açlık Oyunları, tüm zamanların en iyi üçüncü hafta sonu hasılatını da yapmayı başarmıştı.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir