Çeyizlik Filmler Sergisi 1 Nisan’da Açılıyor!

Ezgi Genç, malzemesi keçe olan el yapımı 3 boyutlu film afişlerinden oluşan Çeyizlik Filmler isimli ilk kişisel sergisini, 1-18 Nisan 2010 tarihlerinde Milk Gallery and Design Store’da açıyor.

Sevdiği 12 film için keçeden afişler üreten genç sanatçı, tasarımı giderek sıradanlaşan film afişlerine eğlenceli bir yorum katıyor. Hatta bazı afişleri hareketli tasarlayarak, filmlere sürpriz anlamlar yüklüyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Hat Anasanat Dalı öğrencisi olan Ezgi Genç’in “Çeyizlik Filmler” adını verdiği bu el emeği göz nuru film afiş sergisini, 1-18 Nisan 2010 tarihleri arasında, Milk Gallery and Design Store’da Pazar ve Pazartesi hariç her gün, saat 13:00-19:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Milk Gallery and Design Store:

Şahkulu Mah. Balkon Çıkmazı No: 8/A Galata / Beyoğlu

T +90 212 251 57 97

GSM +90 532 564 87 66

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. Totoro’ya ve Mini Totoro’ya bayıldım. Persepolis’e göndermeyi çözdüm. r3d2 (artiditu) zaten gözümüzün içinde doğmuş.

    Güzel bir afiş olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: