Çeyizlik Filmler Sergisi 1 Nisan’da Açılıyor!

Ezgi Genç, malzemesi keçe olan el yapımı 3 boyutlu film afişlerinden oluşan Çeyizlik Filmler isimli ilk kişisel sergisini, 1-18 Nisan 2010 tarihlerinde Milk Gallery and Design Store’da açıyor.

Sevdiği 12 film için keçeden afişler üreten genç sanatçı, tasarımı giderek sıradanlaşan film afişlerine eğlenceli bir yorum katıyor. Hatta bazı afişleri hareketli tasarlayarak, filmlere sürpriz anlamlar yüklüyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Hat Anasanat Dalı öğrencisi olan Ezgi Genç’in “Çeyizlik Filmler” adını verdiği bu el emeği göz nuru film afiş sergisini, 1-18 Nisan 2010 tarihleri arasında, Milk Gallery and Design Store’da Pazar ve Pazartesi hariç her gün, saat 13:00-19:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Milk Gallery and Design Store:

Şahkulu Mah. Balkon Çıkmazı No: 8/A Galata / Beyoğlu

T +90 212 251 57 97

GSM +90 532 564 87 66

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir yorum var

  1. Totoro’ya ve Mini Totoro’ya bayıldım. Persepolis’e göndermeyi çözdüm. r3d2 (artiditu) zaten gözümüzün içinde doğmuş.

    Güzel bir afiş olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: