Child’s Play Yeniden Çevrimi Yolda

Leatherface, Michael Myers, Jason Voorhees ve Freddy Krueger derken korku sinemasının bir ikonik karakteri daha beyazperdede yeniden hayat bulmaya hazırlanıyor. Uzun süredir yeniden çekilmesi gündemde olan fakat alt yapı çalışmaları yeni yeni başlayan Child’s Play remake’i ile korku sinemasının kimine göre en ürkütücü kimine göreyse en sevimli karakterlerinden biri olan Chucky geri dönüyor..

2011 yılı içerisinde tamamlanması beklenen filmin yönetmenliğini ve senaryosunu 1988 yılı yapımı Child’s Play filminin de senaryosunu yazan Don Mancini’nin üstlenmesi kesinleşti. Chucky’e sesiyle can verecek aktör ise yine Brad Dourif olacak. Yapımla ilgili bilgiler kısaca şöyle;

* Proje, MGM (orjinal hak sahibi) ve Universal Stüdyoları ortak yapımı olacak.

* Orijinal filmin senaryo yazarı Don Mancini geri dönüyor.

* Yazar Don Mancini Chucky’nin devam filmlerinde bir komedi unsuruna dönüşmesinden rahatsızlık duyduğunu ve bu filmde ona tekrar eski korkutuculuğunu kazandırmak istediğini açıkladı.

* Resmi olarak açıklanmasa da Brad Dourif büyük olasılıkla Chucky’nin seslendirmesi için geri dönecek.

* Good Guys oyuncak bebeğinin yeniden dizayn edilmesi ve daha modern bir hale getirilmesi planlanıyor. Tabii ki serinin hayranlarını üzmeyecek bir biçimde!

* Don Mancini senaryonun orjinal filmle bire bir aynı olmayacağını ve Chucky’nin kökeniyle ilgili daha fazla detayın bulunacağını açıkladı.

Kaynak: http://korkusitesi.com/haberler/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Ahmet Uluçay’ın Yarım Kalan Filmi Yeniden Çekilecek!

Ahmet Uluçay’ın yazdığı Bozkırda Deniz Kabuğu senaryosu, Osman Nail Doğan yönetmenliğinde hayata geçecek.

Bir yorum var

  1. acaba Hellraiser ne zaman tekrardan çekilicek :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir