Hindistan’dan Çılgın Bir Film: Eega Fragman

Bollywood çıldırmış olmalı! Öldürülen ve sevgilisini de katiline kaptıran genç ve aşık bir adam, sinek (evet, bildiğin sinek) olarak reenkarne olur ve intikamını almaya başlar! Ama ne intikam! The Crow benzeri aşırı uçlarda bir hikaye… Hint sineması dur durak bilmeden farklı şeyler denemeye devam ediyor: Eega.

Eega (2012)

Yönetmen: S.S. Rajamouli, J.V.V. Sathyanarayana
Senaryo: Ashwin Gangaraju, S.S. Rajamouli
Oyuncular: Sudeep, Nani, Samantha Ruth Prabhu, Hamsa Nandini, Crazy Mohan, Santhanam, Adithya Menon, Chandra Sekhar, Srinivasa Reddy, Devadarshini Chetan
Yapımcı: Sai Korrapati, M.M. Srivalli, Daggubati Suresh Babu
Görüntü Yönetmeni: Senthil Kumar
Kurgu: Venkateswara Rao, Kotagiri
Müzik: M.M. Keeravani
Özel Efektler: Makuta Arts

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. Buna benzer bir hikaye Acid House filminde vardı – tabii Irvine Welsh’in kara mizah üslubunun farkıyla : ). Fakat efektler çok şahane olmasa da iyi sahneler çekmiş gibiler. Bravo!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir