Ev 4 Haziran’da İzleyicisiyle Buluşuyor!

“Oyunu kimin başlattığı değil, kimin bitirdiği önemlidir.”

Alper Özyurtlu ve Caner Özyurtlu’nun yazarak, yönetmen koltuğunda da oturduğu Ev, sinemaseverler ile beyazperdede buluşmak için gün sayıyor. ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışması benzeri evlerden birinde yarışmacılar, hayallerine kavuşmak ve beklentilerini karşılamak amacıyla 100 gün bir evde yaşamayı kabul ederler. Ev, yarışmacıları için sürprizlerle dolu bu süreç, hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübeye dönüşecektir.

Canlı yayın yolunda devam ederken, birdenbire Ev’e silahlı bir adam girer ve yarışmacıları rehin alır. Saldırganın amacı oyunun kurallarını değiştirmektir.“Ev” adlı yarışmanın final gecesinde birinci olan yarışmacı elemek istediği kişiyi öldürecek ve tüm olanlar canlı yayında ekrana gelecektir. Yarışmacılar içeride ecel terleri dökerken aynı zamanda tüm Türkiye de bu gerilim dolu saatlere canlı canlı tanık olacaktır.

Satır arasında bu tür reality show yapımlara bir eleştiri niteliğinde olan film, gerilim türü film boşluğunu dolduracak ve sinemaseverler için haziran ayında iyi bir alternatif olacak.

4 Haziran 2010’da Pinema’nın dağıtımı ile vizyona girecek olan, farklı üslubu ve sert sahneleriyle merak uyandıran gerilim türündeki film için, gerçek bir ev inşa edildi. Çekim mantığı, dekorasyonu ve kurgusu ile gercek bir televizyon programı havası yaratılan yapımda 1.5 saat içinde yaşananlar seyirciye aktarılacak.

SENARYO: CANER ÖZYURTLU, ALPER ÖZYURTLU, VOLKAN KELEŞ
YÖNETMEN: ALPER ÖZYURTLU, CANER ÖZYURTLU
DAĞITIM ŞİRKETİ: PİNEMA
GÖRÜNTÜ YÖN. : ARAS DEMİRAY
SANAT YÖN. : BUJAR MUCHA
MÜZİK: DENİZ GÜNGÖREN, YUNUS EMRE DEĞER
MAKYAJ: SANDRA IVATOVIC
SÜRE: 95 DK.
VİZYON TARİHİ : 4 HAZİRAN 2010
OYUNCULAR: DENİZ CELİLOĞLU, KEREM ATABEYOĞLU, ALPAY ATALAN, ECE ÇEŞMİOĞLU , MELDA GÜR, AHMET SARAÇOĞLU, ŞÜKRAN OVALI, LEVENT ÜNSAL, ALİCAN YÜCESOY, İBRAHİM ERSOYLU, GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU, AŞKIN ŞENOL, FUNDA ERYİĞİT, ÖZGÜR ÖZBERK,

KONUK OYUNCULAR: OKAN BAYÜLGEN, ÖZGE ULUSOY, ECE ÜNER, BURAK TÖRÜN, OĞUZ HAKSEVER

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

5 Yorumlar

 1. bu konseptte bir yabancı film var diye hatırlıyorum, yanılıyor muyum?

 2. Evet, aynı konuya olmasa da benzeri konsepte sahip filmler var. (İçimden bir ses finalde aynı konuya dönüşebileceğini söylüyor. Sürpriz!) Sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. Ama “kan, şiddet ve küfür olmadan psikolojik gerilim olarak” hazırlanmış bir film, en azından benim bildiğim kadarıyla yok. Oyuncular tiyatrocu ağırlıklı. İyi bir senaryo olursa niye olmasın…

 3. bir filmin tanıtımının içinde kan, şiddet ve küfür yok diye yapılması bana çok saçma geliyor.

 4. Kimse kırılmasın ama olmamış bundan iş çıkmaz :)

 5. ”Kan, şiddet ve küfür olmadan psikolojik gerilim”..
  Sanırım insanların yüzündeki kırmızılıklara kan denilmez..
  İzlenir iyide olur bu konuda yapılan ingiliz yapımı mini-dizi
  vardı.
  Dead Set 2008
  http://www.imdb.com/title/tt1285482/
  vb örnekler sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: