Gandhi ve Che Çizgiromanları Galata Yayınlarından Çıktı!

Galata Yayınevinden, dünyada iz bırakmış iki idea insanın yaşamını onları çizgi karakterler haline getirerek anlatan çizgiromanlar… Che Guvera ve Gandhi’nin öyküsüni çizgiroman formatında okumak ilginç olacaktır.

Her haksızlık karşısında öfkeden titriyorsan, o zaman sen benim yoldaşımsın!
Ernesto Che Guevara

Arjantinli Marksist devrimci, politikacı, yazar, doktor, gerilla, yani Ernesto “Che” Guevara, kısaca Che Guevara ya da el Che, kısa hayatına çok şey sığdıran, inandığı doğrular uğruna mücadeleyi bırakmayan, dünya tarihinin en önemli kişiliklerinden biri.

Maddeci ve para hırsı ile dolu bir dünyada, emperyalizm zengini daha da zengin ederken, onun vizyonu ve idealleri düzene meydan okumaya ve ışık tutmaya devam etmektedir.

Guevara’nın, ölümünden sonra dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelmesi tesadüf değildir. İdeallere bağlı kalmanın, gelecek güzel günlere olan inancın ve tutkunun onun hayat hikayesinde birleştiği bu çizgi romanla birlikte, siz de bir efsanenin yaşamına tanıklık etmiş olacaksınız.

Che Guevara çizgiromanını Idefix üzerinden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Zayıf olan asla bağışlayamaz. Bağışlamak güçlünün özelliğidir.
Mahatma Gandhi

Bu kitap, Mahatma Gandhi’nin inançla, adanmışlıkla ve gerçeğin savunuculuğuyla dolu gerçek hayat öyküsünün çizgi roman uyarlamasıdır.

Hindistan’ın ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri olan ve Mahatma Gandhi olarak bilinen Mohandas Karamchand Gandhi, dünyanın kaderini değiştiren insanlardan biridir. Bugün de onun hayatı birçoğumuz için anlamlı mesajlar taşımaktadır. Onun hayatından ve gerçeği arayış tutkusundan çok şey öğrenebileceğiniz bu çizgi romanda, incecik kollarıyla tuttuğu bebeğe içten ve mutlu bir şekilde gülümseyen Gandhi’yi de göreceksiniz.

Gandhi çizgiromanını Idefix üzerinden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

2018’den İz Bırakan Çizgi Romanlar

Öteki Sinema gelenekselleşen bir başka yıl sonu seçkisi ile karşınızda: Can Yalçınkaya'dan "2018’den İz Bırakan Çizgi Romanlar" listesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir