!Geceyarısı Filmleri! Yeni Sezonda Yeni Etkinlik

Karanlıktan Korkar mısınız?

KargART ve Serdar Kökçeoğlu tarafından başlatılan !Geceyarısı Filmleri! programı yeni sezonda yeni etkinlik olarak “uzman” seçimlerine de yer veriyor. Öteki Sinema sitesi ile başlayan “konuk küratör” geceleri, Sinema dergisinden Engin Ertan ile devam ediyor.

Mart ayının “Evim, Güzel Evim” adını taşıyan yeni programı Engin Ertan tarafından oluşturuldu. Seçkide yer alan biri kısa, diğer ikisi uzun metrajlı üç film, sinemada mekân kullanımına ve “ev” kavramının taşıdığı anlamlara farklı bir bakış sunuyor.

Bu üç filmi tek bir gecede bir arada izlemek, seyirciye sinemada zaman ve mekan algısı üzerine düşünmek için de bir imkan sunuyor. Ücretsiz gösterim 12 Mart Cuma gecesi saat 22.00’da başlıyor.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir