Gölge E-Dergi Sayı:24

24 güzel ay geçti. Biz, dergimizle, hep söz verdiğimiz gibi ayın ilk günü masanızın üzerinde olduk. Dergileri yazarları çizerleri oluşturur. Bizim de en iyilerinden yazar-çizerlerimiz var. Tam kadro, 24 ay boyunca karşınızdaydık. Dergileri her ne kadar yazarları çizerleri oluştursa da bir derginin hayat damarı okuyucularıdır. Bir dergi okuru varsa yaşar. Gölge’yi yaşattığınız için teşekkür ederiz. Gelecek sayımız ile 3. yılımıza gireceğiz.

lanetGölge’nin çizgi roman sayfalarında bu sayıda Meryem Çimen’in yazıp çizdiği Lanet, Mustafa Göçer’in yazıp çizdiği 3M+T, Duygu Saltık’ın yazıp çizdiği Akatsuki Gakunen’in 2. bölümü Ödeşme yer alıyor.

Yusuf Salman Gölge için Green Green anime serisini inceledi. Masis Üşenmez’de Küçük Deniz Kızı Ponyo’yu yazdı. Diğer sinema yazıları ise District 9 ile Fikret Karakurt ve Everlasting Moments ile Barış Saydam’dan. Hasan Nadir Derin Kel Ama Karizmatik, Sert Ama Sevimli yazısı ile Bruce Wills sinematografisini inceledi. Cansu Korkmaz Star Wars Evreninden Son Haberler’i Gölge için derledi.

Bu sayının öyküleri Sadık Yemni’den Öte Yer Fotoğrafçısı, Ceren Erdoğdu’dan Deli Gömleği, Serdar Kökçeoğlu’dan Biz Eskiden Yürürdük, Hakan Günay Aydınoğlu’dan Narsizm, Emre Demirok’tan Birinci Tekil Şahıs, Gökcan Şahin’den Hayalet Köpek ve Can Çelikel’den Esir Kanı hikayesinin 1. bölümü.

Merve Veral’da Gönderilmemiş Mektuplar denemesi de Gölge’nin bu sayısında yer alıyor.

Bu sayının kapağı Şükrü Bağcı’dan geldi.

http://www.facebook.com/l/;img42.imageshack.us/img42/4569/lanet.jpg

Gölge e-Dergi’yi pdf okumak için

http://www.facebook.com/l/;rapidshare.com/files/273319822/24.pdf

Alternatif pdf dergi linki

http://www.facebook.com/l/;download708.mediafire.com/nnahciadq2jg/nnitfgwunzb/24.pdf

Dergiyi flash olarak okumak için

http://www.facebook.com/l/;hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

iyi okumalar…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir