Lovecraft Şaheseri Deliliğin Dağlarında’yı Del Toro Çekiyor

James Cameron’ın yapımcılığında Guillermo del Toro’nun yöneteceği Deliliğin Dağlarında filminde sona yaklaşıldı…

Yönetmen Guillermo del Toro, merakla beklenen Deliliğin Dağlarında projesi hakkında The Los Angeles Times’a önemli açıklamalarda bulundu. Yönetmenin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı filmin çekimleri 2011 yazında başlıyor!

Del Toro senaryonun hazır olduğunu, artık Universal ile görüşmelerin başladığını ve yapımcı James Cameron’la da artık filmin konsepti ve modelleri üzerinde konuşmaya başladıklarını söyledi.

Ayrıca Cameron’ın projede aktif olarak yer aldığını, senaryoda kendisinin bile görmediği çelişkileri bulup çıkardığını söyleyen Del Toro, “Cameron o zeki tavrıyla, ‘Senaryoda bir kaç ufak hata görüyorum, ama biri çok daha ölümcül’ diyerek gözden kaçan önemli bir şeye dikkat çekti. Ben bunun üzerinde 35 yıldır düşünüyorum ve o benim daha önce hiç dikkat etmediğim bir şeyi gördü” şeklinde konuştu.

Del Toro’nun uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir türlü sonunu göremediği H.P. Lovecraft uyarlaması At the Mountains of Madness, Antartika’daki bir keşif ekibinin, jeolojik bulgular ararken karşılaştıkları eski ve bilinmeyen bir uygarlığın izini bulmalarıyla başlayan doğa-üstü bir öyküyü anlatıyor.

Filmin 2013’de vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haber/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Pera Film’de Çin Sinemasından Ödüllü Yapımlar!

Pera Film, Pera Müzesi’nde devam eden Mürekkepten sergisi kapsamında Çin sinemasından önemli yapımları perdeye taşıyor.

Bir yorum var

  1. Eski söylencelerin etkisiyle, okumadan rüyalarımda gördüğüm bir öykü ,kelimenin tam anlamıyla delicesine etkilendiğim bana farklı iç deneyimler yaşatan bir yazar, In The Mouth Of Madness balyoz gibi inmişti Delliğin dağlarında sinema uyarlamasını merakla bekliyorum …anksiyete bozukluğuna daha etkili yeni ilaçların piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olsa daha hoş olur tabii(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir