Hanuman Öldü!

Hanuman rolüyle üne kavuşan Bollywood’un sevilen aksiyon kahramanı Dara Singh hayatını kaybetti.

Hintli güreşçi ve Bollywood’un aksiyon kahramanı 84 yaşındaki Singh’in doktorları, kalp krizi ve inme geçirdikten günler sonra Mumbai’deki evinde bugün (12 Temmuz 2012) hayata veda ettiğini söyledi.

Ölümü üzerine çok sayıda film yıldızı ve siyasetçi Bollywood’un güçlü adamını öven açıklamalar yaparken, Hindistan hükümeti, Singh’in ölümünden ”derin üzüntü” duyulduğunu bildirdi.

19 Kasım 1928’de doğan Dara Singh, 1950’lerde oyunculuğa başlamadan önce profesyonel serbest güreş turnuvalarında yarışıyordu. İki yüze yakın filmde rol olan Singh, popüler televizyon dizisi Mahabharat‘ta Hindu maymun tanrısı Hanuman rolüyle üne kavuştu.

Singh, 2003-2009 yıllarında muhalefetteki Bharatiya Janata Partisi’ni temsilen parlamentonun üst kanadında görev yaptı. (Kaynak: Populersinema.com)

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Haki Biçici ile Oyunculuk Atölyesi Başlıyor

Haki Biçici eğitmenliğinde Sinema Adası’nda yapılacak Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi, sekiz haftalık bir eğitim sürecini kapsıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir