Hercules: The Legend Begins İlk Fragman

Millennium Films yönetmen Renny Harlin’in mitolojik soslu aksiyon filmi Hercules: The Legend Begins filminin ilk fragmanını yayınladı.

M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe Zeus’un kralın zalim hakimiyetini devirecek bir oğul sahibi olma ve zor bir dönemden geçen ülkeye huzur getirme arzusuna dayanamaz. Ama bu prens yani Hercules gerçek kimliğine ve kaderine dair hiçbir şey bilmemektedir. Tek bir şey ister: Girit Prensesi Hebe’nin aşkını. Ancak Hebe ağabeyine vaat edilmiştir. Hercules daha büyük bir amacı olduğunu öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Gerçek aşkıyla kaçmak mı, yoksa kaderini yerine getirip dönemin en büyük kahramanı olmak mı.

Hercules-The-Legend-Begins-461494

Lou Ferrigno’lu ucuz Herkül filmlerini videoda izlemiştim, Hasal yayınlarından çıkan Herkül çizgi romanlarını da okumuşluğum var. Zaten Yunan Mitolojisinin en bilinen kahramanı ama bu fragmandaki Herkül’den çok Spartacus’ü anımsatıyor. Biraz 300 çokça Spartacus azıcık da Gladiator ve hatta fragmanın sonlarına doğru bir Hz. İsa göndermesi bile var. Dwayne Johnson’un asıl Herkül macerası gelene kadar atıştırmalık olarak izlenebilir. Yoksa kimsenin Hollywood uydurması bir Herkül hikayesi başlangıcıyla ilgileneceğini sanmıyorum.

Filmde rol alan diğer oyuncular Scott Adkins, Liam McIntyre, Liam Garrigan, Jonathon Schaech, Roxanne McKee, Gaia Weiss ve Rade Serbedzija.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Nicole Kidman’lı Destroyer 19 Nisan’da Sinemalarda

Toronto Film Festivali’ndeki gösteriminin ardından Destroyer, Nicole Kidman’a En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre adaylığı getirmişti.

Bir yorum var

  1. İlginç bir filme benziyor lakin seyretmeden bir karar veremem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir