İntikamcı Filminden Lobi Kartları

80’lerde adı bilinmemiş bir vücut geliştirmeci iken Çetin İnanç’ın ellerinde bir Sylvester Stallone imitasyonuna dönüşen Serdar Kebapçılar’ın kısa filmografisinin en keyifli işi kesinlikle İntikamcı’dır. Şu anda TV dizilerinde mazbut anne rolünde izlediğimiz Filiz Taçbaş’ı da deri kıyafetler içinde oldukça farklı bir rolde izleyebileceğimiz film tam bir aksiyon fırtınası ama bu aksiyonun hiçbir mantığı, duygusallığı yok.

Tüm Çetin İnanç filmlerinde rastlayabileceğiniz türden, sert ve büyük laflar eden karakterler birbirini öldürmek için tüm film boyunca oradan oraya koşturuyor.

Serdar Kebapçılar’ın sinemaya geçişi ise hayli ilginç. Yönetmeni Çetin İnanç’tan dinleyelim:

1980’lerde İzmir Karşıyaka’da işlettiğimiz ofis / video klübün yanında bir spor salonu vardı, salonun işletmecisi Serdar’ın bizim klüpten kaset almaya gelişiyle sohbetimiz başlamış oldu. Bir süre sonra beni salonuna davet etti ve biraz geç kalarak salona gitmem daha sonra yeni arayışlarıma cevap olacak bir sürprize de vesile oldu.

Ben biraz geç kaldığım için antreman yapmaya başlamış olan Serdar’ın çalışmasının bitiş saatlerinde salona girdim ve onu atletle gördüğümde aklımdan iki cümle geçti. Birincisi “Vay be herifteki vücuda bak!” ve ikincisi “Stalloneyi bulduk!”

İşte Öteki Sinema okurları için, İntikamcı filminden lobi kartları. Hepsi tarafımızdan taranmış ve ilk defa bu boyutta internet üzerinde dolaşıma açılmıştır. Filmin başrol oyuncusu Serdar Kebapçılar ile yaptığımız röportajı okumak isteyenler de buradan buyursunlar.

Lobilerin üzerine tıklayarak daha büyük boyda görebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

3 Yorumlar

  1. sizi seviyorum!

  2. serdarın bir filmini videoda o zamanlar izlemiştim ama adından emin değilim.En iyi hatırladığım sahnesi galiba yine filiz taçbaşla sahildeki sevişme sahnesiydi.Belkide bu filmdir.Şimdi gelde bul bu filmleri tabi.

  3. bir gün bu sitede çetin inanç filmleri üzerine yazılmış incelemeleri görmeyi çok istiyorum.site için o kadar potansiyeli yüksek bir filmografisi var ki. kendime güvensem ben yazsam diyorum ama becerebileceğimden emin değilim ama bu sitede bu kadar iyi yazarlar varken türkiye nin -bana kalırsa- tek kült yönetmeninin tek tek filmleri üzerine yazılar olmaması üzücü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: