Karanlıktan Yine Korkacağız: Don’t Be Afraid Of The Dark

Karanlıktan yine korkacağız! Çatı aralarında ya da bodrum katlarında gizlenmiş kötülükler, ruhlar, cinler, yaratıklar olmasa korku sineması pek eksik kalırdı ama Slasherların yeniden yükselişinden ve özellikle Saw’dan beri epey ihmal edilmiş bu türe yeni bir dokunuş geliyor.

1973 tarihli TV kültü “Don’t Be Afraid Of The Dark” Guillermo Del Toro’nun yazdığı/devşirdiği senaryodan yine onun yapımcılığında karşımıza çıkmaya hazır ve fragmandan anladığımız kadarıyla supernatural korkulardan hoşlanan bünyelere ilaç gibi gelebilecek bir film gibi duruyor.

Filmin konusu pek bildik; Sevimli bir aile Viktorya tarzı bir konağa taşınır, evin kızı bodrumda öcüler olduğundan emindir ama hayal gücü büzülmüş ebeveynleri ona inanmazlar, inandıklarında da şamata çoktan başlamıştır zaten!

Bir kaç sıkı film yönettikten sonra yapımcılığa bulaşan isimlere biraz şüpheyle yaklaşırım aslında… Luc Besson’un ittirdiği pespaye Fransız filmlerden olsa gerek, şu ara karşımıza çıkan hemen her İspanyol korku filminin “Guillermo del Toro sunar” etiketiyle pazarlanmasına fena halde karşıyım ama bu sefer öyle boş beleş bir film değil de gerçekten atmosferi sağlam bir iş izleyecekmişiz gibi duruyor. Film, çizgi romancı Troy Nixey’in ilk uzun metraj denemesi, umarım batırmaz. Kadroda Guy Pearce ve Katie Holmes var. Tanınmamış oyuncuları tercih ederdim ama olsun. Taze yayınlanan sinema fragmanı ile sizleri baş başa bırakıp aynı heyecanla gösterime gireceği günü bekliyoruz.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir