5. Kayseri Altın Çınar Film Festivali’ne Başvurular Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Başbakanlık Tanıtma Fonu destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’ne başvurmak isteyen sinemacılar; Ulusal Belgesel, Ulusal Kısa Film ve Ulusal Animasyon dallarında yapılacak olan yarışmalara 7 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bu yıl 3-6 Mayıs tarihleri arasında beşincisi düzenlenecek Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali, Türkiye ve dünyadan önemli yönetmen ve oyuncuları Kayserili sinemaseverlerle buluşturmayı hedefliyor. Dört gün sürecek festival boyunca katılımcılar çeşitli mekanlarda ücretsiz film gösterimleri ve söyleşilere katılma fırsatı yakalayacak. Her yıl farklı bir uluslararası temada düzenlenen festivalin bu yılki teması ise Balkan Sineması olacak.

Yönetmelik ve başvuru formuna www.altincinarfestivali.org adresinden ulaşılabilir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

38. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı

38. İstanbul Film Festivali programı, 13 Mart Çarşamba sabahı The Marmara Taksim’de düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir