Korkunun Kralları Korkusitesi.com’da

Korku filmleri üzerine uzmanlaşmış, içeriği bomba, tasarımı müstesna “korku sineması” blogu korkusitesi güzel bir dosya hazırlamış. Çığlık kraliçelerinin her yerde yazılıp, çizilmesine içerlemiş bu dosyada, korku sinemasının en fena eril karakterleri konu edilmiş.

Sitenin yazarı Devilboy “Bir erkek olarak bu duruma gönlüm razı olmadı. Şöyle bir baktığımda, son zamanlarda da yeterli sayıda çığlık kralı / prensi olduğunu gördüm. Fakat erkek söz konusu olduğunda, korku filmi ikonu olmanız için büyük göğüsleriniz değil, ürkütücü bir görünümünüz olması gerekiyor. Yukarıda adını andığım aktörleri hesaba katmadan (çünkü zaten efsaneleri almış başını gidiyor), izlediğim filmlerden edindiğim sınırlı tecrübeyle, bu yolda belli bir yere gelmiş veya umut vaat eden, nispeten daha yeni aktörlerden bir sıralama yaptım.” demiş ve işte o liste…

Dosyanın Linki için BURAYA!

Blog Linki için BURAYA!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir yorum var

  1. Küçük bir düzeltme. Yazıyı yazan kişi Murat ‘wherearethevelvets’ Akçıl ama yazıların üstünde “yazan devilboy” yazısı olduğundan yanıltıcı olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: