Kurbanları Erkek Olan 5 Kısa Korku Filmi

Daha önce kurbanları kadınlar olan kısa korku filmleriyle ilgili bir liste yapmıştım. O filmlerin tamamı tek bir formülle üretilmişlerdi. Bu listede birden fazla formül var ve daha yaratıcı olduklarını söylemek mümkün. Benim en sevdiğim tarz ise kadının avken acımasız bir avcıya dönüşmesi. Biraz araştırma yaparsanız bu tarzda çok sayıda filme ulaşabilirsiniz. Benim gibi erkek egemen düzenden nefret ediyorsanız bu filmlere bayılacaksınız!

Bu tarz filmlerle ilgili çözümleme yazılarımı da paylaşacağım Öteki Sinema karasularında… Kim bilir, belki ilerleyen zamanlarda bizde de böyle filmler yapılır. İyi seyirler!

Yazar hakkında: Sidar Serdar Karakaş

Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir Cevap Yazın