Lovecraft: Fear of the Unknown (2008)

Öteki Sinema perdesini korkunun yaratıcısı için açıyor!

Lovecraft, Fear of the Unknown! Lovecraft denince akan sular ters akar. Ağaçlar ayaklanır, kuşlar yerin dibine girer. İşte benim için Lovecraft budur. Fiziğin değişmez prensiplerini değiştirebilecek tek güç. Kalemi ile her istediğini yapabilecek tanrısal bir varlık.

Peki gerçek Lovecraft kimdir? Popüler Korku kültürünün yaratıcısını John Carpenter (The Thing), Guillermo Del Toro (Pan’s Labyrinth), Neil Gaiman (Coraline), Stuart Gordon (Re-Animator), Caitlin Kiernan (“Daughter of Hounds”) ve Peter Straub (“Ghost Story”) gibi isimlerin ağzından dinlemek ister misiniz?

İşte size bulunmaz bir nimet. Frank H. Woodward‘ın yönettiği belgeselde H.P. Lovecraft’ın hem hayat hikayesini hem de yarattığı mite neden olan geçmişini görmek mümkün. İyi seyirler.

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bak bunu da seversin...

Dünyanın En Saçma Videosu: The Magic of Martial Arts with Master Eastwest

The Magic of Martial Arts with Master Eastwest: Bir ucuz film tutkunu olarak pek çok dövüş filmi izledim ama böyle saçma bir şeyle karşılaşmamıştım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir