Robert Rodriguez’den Machete Geliyor!

Robert Rodriguez’den Machete geliyor! Büyük bütçeli ama “B” ruhundan gram ödün vermeyen filmlerin yönetmeni Robert Rodriguez‘in şukela filmi Machete 3 Ekimde ABD’de gösterime girecek.

Türkiye gösterim tarihi ise henüz bilinmeyen bu istismar sineması blockbusterı için yayınlanan yeni afişler ve fragmanı ile  “Öteki Sinema” takipçilerinin ağzına bir parmak bal çalalım istedik!

Biliyorsunuz, Grindhouse filminde fake trailer olarak karşımıza çıkan Robert Rodriguez filmi Machete, Grindhouse’daki fragmanındaki gibi eski bir B film tadında olacak gibi görünüyor. Başrolde fragmandaki gibi gene Danny Trejo görülüyor.

Desperado ve Bir Zamanlar Meksika’da filmlerinin yönetmeni Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino’nun 50 milyon dolarlık bütçeleriyle yapımcılığını üstlendiği film, aksiyon ve gerilim türünü seven sinema izleyicileri tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Filmin imaj çalışması için gerçekleştirilen fotoğraflar için de Rodrigez’in kendi stüdyolarında özel olarak çalışıldı.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

7 Yorumlar

 1. Kadro süper, fragman süper, posterler süper. And he is Machete…

 2. Ooo kadro bombaymış!

 3. aman allahım
  ahahahahhahaha
  BONBA!

 4. videodreamproject

  Neslimizi güzelleştirir.
  Hoarrah!

 5. ‘The Expendables’ ile birlikte merakla beklediğim iki filmden biri. İkisinde de kadro bomba inşallah filmlerde bomba olur..

 6. RODRİGUEZ SENİ SEVİYORUZ.

 7. new brand director

  ben planet teror izlediğimde planet teror un parçası olduğunu sanmıştım. :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: