Öteki Sinema Blog Ödülleri 2009 adayı

Blog ödülleri 2009 başladı…

Öteki Sinema Efes Pilsen’in sponsorluğundaki Kültür ve Sanat kategorisinde, Sinema dalında aday…

Açıkcası Blog yarıştırmak ne derece doğru bilmiyorum. Zaten Masis’in ittirmeleri olmasa katılırmıydık o da meçhul!

Ama yine de hoş bir heyecan olacaktır diye düşünüyorum Tabi kendimizi önemli bir sinema blogu olarak addedmemize ve çevreden de o şekilde gaz almamıza rağmen Türk insanının kemiklerine işlemiş bir  “Çetin Alp ve Opera” korkusuna da sahibiz.

“Öteki Sinema”nın henüz ödüllerinin bile ne olduğunun bilinmediği bu yarışmada kazanmak için çok azmi olmadığını dürüstçe itiraf etmeliyim. Sinema yazarlarından ya da takipçilerinden oluşan bir jurinin sonuçları olsa biraz daha umutlu olabilirdim ama internet üzerinden oylanacak bir yarışmanın ödülünün  “eşi, dostu çok olanın” elinde kalacağını tahmin etmek çok da güç değil.

Yine de siz değerli okurlarımızın bizi desteklemesini can-ı gönülden isteriz. Sanırım oylama için kayıt olmak gerekiyor ama o da 10 sn’lik bir iş…  oy vermek için şu linki takip edebilirsiniz: http://2009.blogodulleri.com/kategori/7

editör: Murat Tolga Şen

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

7 Yorumlar

 1. tolga demirtaş

  oy kullanmak için üye olma süreci cogu kişiye zulüm geliyor.

 2. Evet bence de saçma olmuş… Blog ödülleri falan derken sağlam bir mail veritabanı yapacaklar anlaşılan! Eğer ilerleyen zamanda mailbox’umu sponsor firmaların mailleri kaplarsa düşüncem doğrulanmış olacak.

  Bir de “Blog Ödülleri” ama ödüllerin ne olduğu belli değil!

  (Kendi katıldığı yarışmayı bu kadar kötüleyen Blog varmıdır acaba? Ama yanlış gördüğümüz yerde susmak da olmaz)

 3. tolga demirtaş

  birincilik ödülü, fethiyede lüks bir otelde iki kişilik 1 haftalık tatil. 2 ci ve 3 cüye ne ödül var bilgim yok.

 4. “birincilik ödülü, fethiyede lüks bir otelde iki kişilik 1 haftalık tatil. 2. ve 3.ye ne ödül var bilgim yok.”

  İyiymiş valla :) Ama biz kazanırsak kim gidecek kavgası çıkar! :)

  Ben o kadar bakındım göremedim. Nerede yazıyor bu ödüller Tolga?

 5. tolga demirtaş

  2009 Blog Ödülleri‘nde en fazla oy alarak kategorisinde birinci olan bloggerlar, Letoonia Resorts Belek/Fethiye‘de 1 hafta çift kişilik ultra herşey dahil tatil kazanacak!

  ana sayfada blog yazan yere girince abi.

 6. Helalinden bir oy benden geldi. Kısmetiniz açık olsun dostlar. Umarım büyüyünce ben de katılırım:)

 7. Sonuçlar belli oldu: http://www.blogodulleri.com/2009-blog-odullerinde-sonuclar-belli-oldu/

  “Öteki” için bir şey yok zaten olmasını da beklemiyordum. Hoş, Eş dost marifeti ile birinci olsak ne önemi olacaktı?

  Yarışmayı zaten ciddiyetsiz ve artniyetli bulduğumu söylemiştim. Neyse bir daha böyle “popüler” işlere bulaşmamız açısından bize de iyi bir ders oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: