Öteki Sinema Televidyon’da

Öteki Sinema Televidyon’da! Gerçi Blog ödülleri biteli epey oldu ama bugün Tolga Demirtaş’ın mailiyle gelen şu videoyu tüm “Öteki” okurlarıyla paylaşmak istedim. İnternet televizyonu Televidyon’un Sinema kanalı Sinevidyon’u hazırlayan Özgür Poyrazoğlu ve Ender Ayna, “Blog Ödülleri 2009” çerçevesinde kendi ilgi alanlarına giren 10 blogu tanıtmaya karar vermişler ve “Öteki”den de övgü dolu sözlerle bahsetmişler, sağolsunlar varolsunlar. Hatta Özgür Poyrazoğlu oyunu da bizim “Öteki” için kullanıyor. Birinci olmamıza değil ama “Öteki”nin kalplerdeki kaymak olduğunu anlamamıza yetti. Demek ki hızımız iyi, rotamız doğru… Öteki, B sineması için en güçlü yerli kaynak olmaya devam edecek… Video’yu yazıya iliştiriyorum. izleyip siz de fikirlerinizi belirtirsiniz arkadaşlar.

Özgür Poyrazoğlu
Konuşmaya biraz geç başladığından bebeklik döneminde sınırlı kelimeyle derdini anlatmaya çalışıp da karşıdakiler anlamadığında sinirden kafasını halıyı kaldırıp yere vurduğu rivayet edilir. Konuşmaya başladığında da o günlerin acısını çıkartmaya başlamıştır. (Sustuğunda da susar) Radyo-Tv-Sinema mezunudur. Kısa filmler çekmiş, yerli dizilerde dublaj teknisyenliği yapmıştır. 90’ların ikinci yarısından beri internet başındadır. 98’den beri internet ve mobil internet projeleri geliştirir yönetir. Sinema.com’un ortağı ve tembel yazarlarından biridir. Fotograf çeker, babaolmak.coım’da baba olmakla ilgili yazılar yazar, ders verir, 2001’den beri blogçuluk yapar, PCnet’te blog güncesi tutar, çocuk kitapları okur, bir psikologla evli olup 2007 model bir Zeynep babasıdır. (ozgurpoyrazoglu.com )
Ender Ayna
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Tv-Sinema mezunudur. Kısa filmler çekmiş, Tv kanallarında muhabirlik ve kameramanlık yapmış, oyuncak alıp satmış, kendini internet ve mobil internet projelerinin göbeğinde buluvermiştir. Sodamedya Interactive’in kurucu ortaklarından, Sinema.com’un temel taşlarından biridir. Bazen bir oturuşta 4-5 film seyretmeden kalkmaz, bir yandan sigara içer, bir yandan içer. İletişim alanında yaratıcı ve inovatif projeler konusunda sürekli kafa yormayı en çok sevdiği hobi olarak niteler, iş arkadaşları tarafından biraz fazla önden gitmekle suçlanır. Şiir yazar, köşe yazısı yazar, film eleştirileri yazar. Film konuşmaya başladı mı susmaz, evli ve hiç çocuk babasıdır.

http://televidyon.com/sinevidyon

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

3 Yorumlar

  1. Bu arada Google Pr’ımız da “4” olmuş arkadaşlar… Blogcu altyapısını bu seviyede iken bırakıp bu adreste herşeye sıfırdan başlamıştık. Daha iyi yerlere de getireceğiz “Öteki”yi… Hepinizi tebrik ederim.

  2. keyif!

  3. Masis Üşenmez

    Daha önce Fantastik Türk Filmleri kitap tanıtımları ile de sitemize konuk etmiştik bu ikiliyi. O zaman çok kısa geçtikleri için mevzuyu arkalarından atıp tutmuştuk biraz. Şimdi bu vesile ile kendilerini affettirmiş oldular:) Teşekkürler Sinevidyon ekibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: