Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı?

Herşey Ridley Scott’un Dan O’Bannon’un ‘ucuz’ senaryosunu devşirerek bir başyapıta çevirmesi ile başladı. Senaryo “Starbeast” önadından da anlaşılacağı üzere daha basit bir filmi planlıyordu fakat Ridley Scott’un harika dokunuşu, daha sonra ise James Cameron ve David Fincher’in de desteğiyle (Hiç bakmayın, ben Alien 3′e bayılırım) yaratılan Alien mitosu üzücüdür ki, 20th Century Fox’un paragöz yöneticileri tarafından Alien vs. Predator (Türkçe meali: Ailem Predatore karşı) filmimsilerinde ince ince doğranarak harcandı. Sırada aslında pek yakında Prometheus var.

Yeni Alien projesi Prometheus’un heyecan verici ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmen Ridley Scott yıllar sonra efsaneyi yeniden diriltmeye ve izleyeceğiniz fragmandan anladığım kadarıyla The Pilot’tan Derelict Ship’e kadar tüm merak unsurlarını cevaplamaya karar vermiş gibi görünüyor. Prometheus merakla beklediğimiz, izlemek için gün saydığımız bir proje… Hadi bakalım!

Alien’in soru işaretleri: http://www.otekisinema.com/evrenin-en-acayip-uzaylisi-space-jockey/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir