Sekans Sinema Yazıları Seçkisi

Sekans sinema topluluğu, Sekans Sinema Yazıları Seçkisi adını taşıyan kitabıyla bir sinema kitapları serisinin ilk yapıtını çıkardı. Kitap çeşitli başlıklar altında ilgi çekici yazılara yer veriyor…

sekans

Kuram bölümünde Fotoğraf ve Sinema Etkileşimi, kısa film bölümünde Osman Sembene anısına bir Borom Sarret filminin ve belgesel bölümünde bir Mikhail Kalatozov klasiği olan Salt for Svanetia filminin çözümlemeleri yer almakta. Dosya bölümünde sinema mimari ilişkisinin incelendiği kitapta, eleştiri başlığı altında da Sonbahar, Pontypool, Üç Maymun ve Reconstruction filmleri üzerine farklı bakış açıları sunan yazılar bulunuyor.  Kitapta alanın önemli isimlerinden biri olan Amerikalı sinema yazarı James Monaco ile yapılan bir söyleşi de yer almakta.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir