Sinemalife ve ‘Cinsellik ve Sömürüsü’ Dosyası

haziran-kapak“Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi” Sinemalife.com, Haziran sayısı da her zaman olduğu gibi dop dolu içeriğiyle karşınızda. Sinemada cinselliğin kullanımı ve sömürüsünü kapağına taşıyan Sinemalife ayrıca işin ehli olan çok önemli yönetmenlerin de konuyla ilgili görüşlerini bulabilirsiniz. Sinemalife’da ayrıca 24 Haziranda gösterime girecek olan metalik savaş olan Transformers’ın dünü ve bugününü keyifle okuyabileceksiniz. Bu önemli iki konunun dışında, Ayrıca zoom sayfalarına, Afrika’ların şip-şak fotoğrafçısı yönetmen, Fernando Meirelles, güzel oyuncu Megan Fox ve Kara Şovalye Christian Bale konuk oluyor. Beğenerek takip edilen, Film doktoru ve Göz(e)kondu, To be Continued, ve Büyüteç köşeleri ile sinema önü tercihlerinizi belirleyebileceksiniz. İlgiyle takip edilen Blu-Ray köşemiz de her zamanki gibi meraklısının dikkatini çekecek.

Sinema eleştirilerinin de yer aldığı Haziran sayısında, vizyondakileri, sinema haberlerini, pek yakında beyazperdede gösterilecek filmleri bulabileceksiniz.

Meraklılarının beğenerek takip ettiği ‘Kült Diye’de Spielberg’in ilk düellosu ‘Duel’, replik de ise, sinemamızın en çarpıcı baba-oğul diyaloğunun olduğu ‘Babam ve Oğlum’u bulabilecek sinemaseverler. Bunun yanında, ilgi çeken Kayıp Bakışlar Koleksiyoncusu köşesi de her zamanki gibi okuyucuların karşısında. Beğenerek takip edilen DVD ödüllü yarışma sayfalarında da okuyucuları sürprizler bekliyor. Yeni çıkan DVD’lerin tanıtımının da yer aldığı dergi BU ADRESTEN OKUNABİLİR. Doyurucu içeriğiyle önünüzdeki ekranda.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. cinselliğin kullanımı ve sömürüsünü hakkındaki yazıyı okumak isitiyorum ilgi çekici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: