Sinemalife Temmuz Sayısı Yayında

Hollywood’un Aşırdıkları Sinemalife’ta!

“Türkiye’nin İlk Online Sinema Dergisi” Sinemalife Temmuz sayısı da her zaman olduğu gibi dopdolu içeriğiyle karşınızda.

Michael Jackson performs live on stage, 1996. (Photo by Phil Dent/Redferns)

Hollywood’un Uzakdoğu sinemasından senaryolarını aşırdığı, ayrıca yeniden çektiği filmler Sinemalife’ın kapağında. Sinemalife’da ayrıca geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Afro-Amerikalılar’ın ölümsüz filmi ve aynı zamanda ikonu Michael Jackson ile sinema terapi yolculuğu da yer alıyor. Bu önemli iki konunun dışında, Ayrıca zoom sayfalarına, Hollywood’un yetenekli prensi, Anne Hathaway, müzik sevdalısının beyazperde yolculuğuyla dikkat çeken Johnny Depp, polisiye filmlerinin vazgeçilmez yönetmeni Michael Mann konuk oluyor. Beğenerek takip edilen, Film doktoru ve Göz(e)kondu, To be Continued ve Kayıp Bakışlar Koleksiyoncusu ile sinema önü tercihlerinizi belirleyebileceksiniz. Ayrıca ilgiyle takip edilen büyüteç köşemizde meraklısının dikkatini çekecek önemli yapımları okuyabileceksiniz.

Sinema eleştirilerinin de yer aldığı temmuz sayısında, vizyondakileri, sinema haberlerini, pek yakında beyazperdede gösterilecek filmleri bulabileceksiniz.

Meraklılarının beğenerek takip ettiği ‘Kült Diye’de Peter Weir imzasını taşıyan ‘The Truman Show’, replik de ise, sinema dünyasının önemli yapımları arasında gösterilen sıcacık diyaloglarının olduğu, ‘Cinema Paradiso’yu bulabilecek sinemaseverler. Bunun yanında, ilgi çeken Sanal Kadraj köşesi de her zamanki gibi okuyucuların karşısında. Beğenerek takip edilen DVD ödüllü yarışma sayfalarında da okuyucuları sürprizler bekliyor. Yeni çıkan DVD’lerin tanıtımının da yer aldığı dergi www.sinemalife.com doyurucu içeriğiyle bir tık uzağınızda.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir