Sinemamız Tartışılıyor!

Marmara Üniversitesi öğrencilerince oluşturulan Bağımsız Akım, çeşitli sinema etkinlikleri ile sinemaseverleri bir araya getiriyor.

“Bağımsız Akım” kar amaçlamayan gönüllü bir organizasyon. Öğrencilerin sanatsal çalışmalarını daha iyi standartlarda gerçekleştirmeleri ve mesleklerinde daha aktif roller üstlenmeleri amacıyla yola çıkmış bir oluşum.

Bu etkinlikler kapsamında ‘Türkiye Sinemasının Bugünü ve Geleceği’ konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek. 12 Mayıs pazartesi günü düzenlenecek söyleşiye Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ile sinema yazarları Alper Turgut ve Ali Şimşek, konuşmacı olarak katılacak.

Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan söyleşi, saat 10.00’da başlayacak.

BnLzZrPCMAA_UtQ

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Biz / Us 22 Mart’ta Gösterime Giriyor

Oscar ödüllü yönetmen Jordan Peele, yazdığı, yönettiği ve yapımını gerçekleştirdiği bir başka orijinal kâbusla geri dönüyor: Biz / Us.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir