Sinemaseverlerin ”Google”ı

İngiltere, sinemaseverlerin ”Google”ı olacak arama motorunu açıyor. Kararı İngiltere film konseyi aldı.

İngiltere Film Konseyi, Japonlar’ın 1960’lardaki korku filmi ”Onibaba” ve eski tür İngiliz komedisi ”The Lavender Hill Mob” gibi klasiklerin de bulunmasının mümkün olduğu arama motorunun, İngiliz sinema izleyicisinin kullanımına sunulacağını açıkladı.

Konsey, www.FindAnyFilm.com adlı sitenin ücretsiz olduğunu, toplam süresi yaklaşık 7 yılı bulan 30 binden fazla filmin izleyicilerin tercihine sunulacağını belirterek, filmlerin 20 türde ve 60 dilde olacağını kaydetti.

”Sitenin filmler için bir Google olacağını” belirten konsey, ilk kez İngiltere’deki mevcut filmlerin listelenerek internete verileceğini ve kullanımının ücretsiz olacağını bildirdi.

picx

Site, kullanıcılarına, yasal sitelerden indirerek online, Blu-ray, DVD, televizyon ve sinema tercihlerine göre filmleri nasıl izleyebileceklerini bildirecek.

Sitenin kuruluş amacının yasadışı film indirmeleriyle mücadele olduğu da vurgulandı.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

FilmYAP! Fikrin Var, Filmin Yoksa Hemen Başvur!

Short by Short ile Okan Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği FilmYAP! fikri olup filmi olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştiriyor!

2 Yorumlar

  1. alla alla.. pek aklim yatmadi bu ise ama.. bakalim..

  2. Şimdi bunun İMDB den farkı ne olacak ki?

    Hatta eksiği var fazlası yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: