Eğlenceli Bir Görsel Star Wars Alfabesi

Öteki Sinema çocuklu aileleri de düşünüyor! Brandon ve Emma Peat adında iflah olmaz iki Star Wars fanı yeni doğan çocukları için üşenmeyip görsel bir Star Wars alfabesi hazırlamışlar.

Üstelik bizim gibiler ile aynı kafadalar ve sadece orijinal üçlemeyi muhatap almışlar. O yüzden Jar Jar Binks gibi saçma bir karakter bu alfabede bile kendine yer bulamamış! Darth Maul hiç fena durmazdı gerçi… Ebeveynler hem yetenekli hem de çatlak olunca bize de bu şahane şeylere doyasıya bakmak ve siz Öteki Sinema okurları ile paylaşmak düşüyor. Biz bayıldık, umarız sizler de beğenirsiniz. Sanatçıların diğer çalışmalarına en aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Sanatçıların diğer çalışmalarına bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.brandonpeat.com/portfolio/index.html

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

3 Yorumlar

 1. Kyle Katarn adamım… “Dark Forces II Mysteries of The Sith”e hayatımı vermiştim bir dönem

  yalnız D, T, U, W ve X’teki karakterleri tanıyamadım. Eski oyunlardan veya filmlerden değil.. Clone Wars’dan fln mı?

 2. DASH, Solo’nun kankası bu son genişletilmiş evren zımbırtılarının pek çoğunda yer almakta. Sanırsam üçüncü Empire Strikes Back filmindeki olaylar vuku bulurken öldü

  THRAWN : zeki bir general acımasız bir işgalci. Ağrılıklı olarak kendisini genişletilmiş evren kitaplarında gördük.

  ULIC : Bu eleman da film serisinin miladından yaklaşık 4000 yıl sonra vuku bulan Sith savaşlarında geçiyor. Sith falan mı oluyordu sonradan öyle bir mevzusu vardı (4000 yıl yahu yuh yani)

  WEDGE : A New Hope’daki pilotlardan biri olmakla kalmayıp, oynayan kişi Ewan Mcgregor’un amcası olur. Hatta McGregor’un Obi Wan rolü için bunu referans olarak yapımcıların başına kaktığı rivayet edilir.

  XIZOR : Bu da bir prensti falan da malumatım yok…

  Sıkı takipçi olmamama rağmen de bunları biliyor olmam bir garipmiş…garipçene bir durum…şaşırdım kaldım…ben gidiyorum :)

 3. Bu karakterlerin nerdeyse yarısını hatırlamıyorum ,tanımıyorum ama benim dikkatimi Darth Maul un olmaması çekti bak burada da yer alamamış garibim oysa sağlam karakterdi,ama ne yazıkki erken harcandı ,tıpkı X-MEN lerin ilk filmindeki Kurbağa adam gibi ne trajedi(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: