Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 Huzurlarınızda

Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 huzurlarınızda! Güçlü bir kadronun zihninden ve elinden çıkan kitapta, 16 farklı çalışma yer alıyor.

Rodeo Albümler Dizisi’nin 4. kitabı, rengarenk ve dopdolu! Studio Rodeo dahilindeki isimlerin yakın tarihli çalışmalarını içeren 80 sayfalık kitap, iki kapak alternatifiyle sunuluyor:

Biri, kitapta yer alan Kutsal Çember isimli çizgi öyküden hareketle Roberto Diso’nun çizdiği western kapak. Diğeri ise, içerikteki bazı karakter ve unsurların Aleksandar Sotirovski tarafından kompoze edildiği fantastik kapak.

Türk, İtalyan, Bosnalı ve Makedon çizgi romancıların Studio Rodeo çalışmaları çerçevesinde ortaya çıkardığı bu derleme, RAD kapsamında çıkan ilk çizgi roman yıllığı olmak özelliği taşıyor.

Kitabın bir başka enteresan boyutu ise, ABD’ye yönelik olarak yapılmış zombi temalı 3 çizgi öykünün ilk kez Türkçe yayınlanmalarına sahne olması. Kitapta yer alan eserler ve altlarındaki imzalar şu şekilde:

İstanbitch (Mıhçıoğlu & Diso) / Ayılı Adam Hırsızlara Karşı (Didman) / Traitan (Andronik & Pasanovic) / Bir Ölü Bunu Yapabilir Mi? (Mıhçıoğlu & Gündüz) / Kozalaklar (Özüduru) / İki Adam, Tek İntikam (Didman) / Tebessüm (Özüduru)/ Kutsal Çember (Mıhçıoğlu, Özüduru, Özsoy)

Ve Organik Kadın’ı da içeren RodErotik Öyküler bölümünde, şimdiye dek FHM’de çıkmış tüm kısa metrajlara ilaveten dişi cengaver Babria’nın ilk macerası! Online satışları da başlamış olan 4. RAD kitabı Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011‘e ulaşmak artık çok daha kolay: TOTEM‘in fantastik kapaklı versiyonunu buraya tıklayarak, western kapaklı versiyonunu ise bu linkten sipariş verebilirsiniz.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir