Terminatör Animasyon Oluyor! Hem de 3D!

Terminatör animasyon oluyor! 3D animasyon olarak çekilecek Terminatör’ün 2011’de hazır olacağı söyleniyor!

Terminator serisinin yeni bölümüyle ilgili dedikodular biraz duruldu ve daha elle tutulur haberler de gelmeye başladı. Habere bakılırsa, Kanada merkezli bir film şirketi, 70 milyon dolarlık bütçeyle ‘Terminator 3000’ isimli bir 3D animasyon filmi çekecek.

Orijinal hikayeye sadık kalınacak animasyonda, filmdeki karakterler baz alınacak. Büyük bir gizlilik içinde yürütülen projenin detayları henüz kesinleşmedi fakat yazar ve yapımcılar filmdeki şiddet unsurlarını biraz törpüleyerek animasyonun yaş sınırı almaması için çalışıyor. Yani projenin en azından 13 yaş üstü olması planlanıyor.

Detaylarının bu yıl içinde açıklanacağı projenin 2011’in ocak ayında başlaması bekleniyor. Bu da yeni Terminatör bölümünü göremeden animasyonunu göreceğiz demek oluyor. Fakat bu törpüleme işi bizi biraz endişelendirdi, bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir