Müjde! Terminator Geri Geliyor… Yeniden!

Terminator… Yeniden! Terminator ilk filmiyle, 80’ler video piyasasının kültlerinden biri olmuş, James Cameron’un çektiği muhteşem devam bölümüyle de 90’lar bilim kurgu sineması estetiğini görsel ve duygusal anlamda etkilemişti.

Serinin zayıf halkası Terminator 3 için kelime sarfetmeye değmez çünkü 2. filmin kötü bir kopyası olmaktan öte gidememiş bir garabet olarak anılabilir sadece… Yeni Terminator filmlerinin yolda olduğundan bahsediliyor ama Terminator ile bir sonraki buluşmamız beyazperdede değil TV ekranında olacak: Terminator: the Sarah Connor Chronicles adıyla yayınlanmaya başlayacak olan dizi Terminator 2: Judgment Day ile Terminator 3: Rise of the Machines arasında geçen zaman dilimini anlatıyor.

14 ocak 2008’de prömiyeri yapılacak olan dizi gelecekte kurulacak olan Skynet şirketinin insanlar ile makineler arasında büyük bir savaşa neden olacağını öğrenmeleri üzerine şirketin kurulmasını önlemek amacıyla geçmişten günümüze gelen Sarah, John ve onların koruyucusu “iyi makine”lerden olan Cameron’ın maceralarını konu edinecek.

Hem bir Terminator atasözü ne der: I’ll be back!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Mel Gibson ve Sean Penn Başrolde: Deli ve Dahi

Sinemanın efsanevi isimlerinden Mel Gibson ve Sean Penn, The Professor and the Madman / Deli ve Dahi ile ilk defa aynı filmde!

Bir yorum var

  1. üçüncü filmin yaptığı kelekden olsa gerek bu diziyi son filmden daha çok beğendim. ama sarah connor olmamış, yakışmamış. rol için fazla güzel olmasının yanında gerekli sertliği veremiyor. ikinci sezonu nu merakla bekliyorum. dizi ardından teaserından anlaşıldığı üzere terminator salvation biz fanatikleri doyuracak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: