Post Apokaliptik Gelecekte Geçen Bir Film: The Day

The Day filminde post apokaliptik bir gelecekte hayatta kalmaya çalışan beş arkadaş, güvenli olduğunu sandıkları bir çiftlik evine sığınırlar ancak kana susamış caniler yerlerini bulur ve tam bir ölüm kalım savaşı başlar.

Douglas Aarniokoski’nin yönettiği filmin senaryosu ise Luke Passmore’a tarafından yazılmış. Başrol oyuncuları arasında Shawn Ashmore, Brianna Barnes, Ashley Bell, Michael Eklund, Cory Hardrict, Dominic Monaghan, Shannyn Sossamon ve Steffi Hagel gibi oyuncular yer alıyor.

Yönetmen: Douglas Aarniokoski
Senaryo: Luke Passmore
Oyuncular: Shawn Ashmore, Brianna Barnes, Ashley Bell, Michael Eklund, Cory Hardrict, Dominic Monaghan, Shannyn Sossamon, Steffi Hagel, Brayden Edwards
Görüntü Yönetmeni: Boris Mojsovski
Kurgu: Andrew Coutts
Müzik: Rock Mafia

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir