The Day of the Triffids Yeniden Çekiliyor!

Beyazperde.com sitesinin bildirdiğine göre, John Wyndham‘ın aynı isimli romanından uyarlanan 1962 tarihli ‘The Day of the Triffids filminin yeniden çekim hakları için girdiği yarışta Warner Bros. ve David Yates ortaklığını yenerek filmin haklarını satın alan Mandate Pictures ve Sam Raimi ortaklığı, tüm insanlığın meteor ışığıyla kör olduğu post-apokaliptik bir dünyada gözleri gören tek kişinin hayatta kalma hikayesini tekrar sinemaya taşıyacak…

Yönetmen Raimi, çocukluğunun en önemli filmlerinden biri olarak gördüğü ‘The Day of the Triffids filmini tekrar yönetmek için can atarken, yapım ekibi henüz senaryosu olmayan proje için yazar arayışına girdi bile.

İlk filmden sonra 1982 ve 2009 tarihlerinde mini-dizileri de yayınlanan efsane filmin Raimi yorumunu merakla bekliyoruz.

http://www.beyazperde.com/haber/16006/-The-Day-of-the-Triffids-Yeniden-Cevriliyor-

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir