Aksiyon Filmi The Killer Geri Dönüyor!

The Killer geri dönüyor! Film, John Woo’nun yapımcılığında John H. Lee tarafından yönetilecek…

John Woo’nun ülkesinde çektiği ve aksiyon sinemasının başyapıtları arasında gösterilen 1989 tarihli The Killer filmi, 20 yıl aradan sonra Woo’nun yapımcılığında yeniden çevriliyor… Aslında haber yeni değil, uzun bir süre ‘ha çekildi, ha çekilecek’ denilen proje, sonunda ‘olacak’ gibi…

“Bütün filmlerim benim için özeldir, fakat ‘The Killer’ gerçek favorilerimden biridir” diyen Woo yeni filmin yönetmenliğini Güney Koreli John H. Lee’ye, ilk filmle harikalar yaratan Chow Yun-Fat da filmin başrolünü Jung Woo-Sung’a devredecek. Filmin hikayesinde ise ‘mekan’ dışında bir değişikliğin olmayacağı söylenirken, gelen ilk bilgiler bizi 3D bir aksiyonun beklediği yönünde.

“Filmi İngilizce olarak tekrar çekeceğimiz için heyecanlıyız” diyen Woo’nun, yönetmen John H. Lee’nin filme taze bir soluk katacağına inancı tam. Şimdilik planlama aşamasında olan proje şu an Avrupa’da dağıtımcı avında.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. ne de güzel bir filmdir ama…dvd player aldığım zaman ilk koyduğum filmdir de aynı zamanda. o derece özeldir yani benim için.
    bir erkek kardeşlik-dostluk destanı. hemen yapılsın tekrar yeni bir gözle izleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: