The Sacrament

unnamed“Şeytanın Evi” ve “Ruhlar Oteli” filmleri ile tanınan yönetmen Ti West ile korku filmlerinin ünlü yapımcısı Eli Roth’un ortak çalışması olan AYİN / THE SACRAMENT, iki muhabirin, arkadaşlarının kayıp kız kardeşini arama sürecini belgesel yapmaya karar vermesi ile başlar.

Kızı bulmak için Amerika’nın dışında, gizli bir yere yolculuk ederler. Burada “Cennet Tarikatı” adı verilen, kırsal alanda köy hayatı yaşayan ve kendileri dışardakilerle ilişkilerini kesmiş yaklaşık 200 kişilik bir toplulukla karşılaşırlar. Bu küçük ve dayanışma içinde yaşayan topluluğun başında “Peder” adını verdikleri gizemli bir lider vardır. Cennet Tarikatı insanları başlangıçta çekim ekibini dostça karşılasa da, zamanla tarikatın aslında hiç de göründüğü gibi iyimser olmadığı ortaya çıkar. Deneysel bir belgesel çekimi olarak başlayan yolculuk, bir süre sonra canlarını kurtarmak için kaçtıkları bir kabusa dönüşecektir.

AYİN / THE SACRAMENT 11 Temmuz’da vizyona giriyor.

Yönetmen: Ti West

Oyuncular: :Joe Swanberg, AJ Bowen, Kentucker Audley, Amy Seimetz, Gene Jones

Yapımcı: Eli Roth, Jacob Jaffke, Peter Phok, Christopher Woodrow, Molly Conners / Senaryo: Ti West / Görüntü Yönetmeni:Eric Robbins / Kurgu:Ti West / Müzik: Tyler Bates

Ayin001

Ayin003

Ayin004

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Anadolu Turnesi 22 Mart’ta Sinemalarda

Venus Music Peace Band’in çıktıkları Anadolu turnesinde yaşadıkları maceraları anlatan Anadolu Turnesi, 22 Mart’ta sinemalarda!

5 Yorumlar

  1. Ti West aman aman bayıldığım bir yönetmen değil, hatta isminin abartıldığını düşünüyorum. Şimdi de TV filmlerinde bile suyu çıkarılmış bir türe, kırsaldaki tarikat korkusuna el atmış. Amerikalılar tarikat terörünü (Jim Jones) gerçekten yaşadı, hoşlarına gidebilir ama bizim seyirci için çok bir şey ifade etmeyecektir.

  2. Sevgili Murat Tolga Şen, filmi izlediniz mi? Ti West’in hala eksikleri olduğunu düşünüyorum ben de, bu konuda hemfikiriz. Ancak bu filmde çıtayı epey yükseltmiş, bir şans verin derim..

  3. Daha izlemedim eutotrash, önceki filmlerinden yola çıkarak oluşturdum yönetmenle ilgili görüşümü… Açıkçası bu aralar korku-gerilim türü patinaj çekiyor, bu film dediğiniz gibi beni şaşırtırsa çok mutlu olurum.

  4. Az evvel bu filmden çıktım…arıyorum internetten acaba bir özelliği varda ben mi kaçırdım diye..şoktayım..gerçekten insanların parasına ve vaktine yazık..samimiyetimle söylüyorum ben bu kadar anlamsız sıfır konu bir şey görmedim..neden 15 + izleyici onu da çözmüş değilim..beş yaşındaki çocuk etkilenmez..şaşkınım..

  5. Öteki Sinema derken ÖTEKİ ye öyle titiz bir sinematografik misyon yüklememiz yanlış olur sanırım.Sitenin espirisi bu zaten.Ön kabulümüz burada sunulan,listelenen filmlerin tecimsel olduğunu bilmemiz.Arada gerçek bir süpriz yakalarsak o bize kar.Yukarıdaki filmi seyretmedim belki B janrı sınırları içinde bile çok kötü bir film olabilir bilemem.Bu arada bu eli roth denen adama çok ayar oluyorum nedense.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: