Top 10: En İyi Hint Korku Filmleri

Geçen gün Hint yapımı korku filmlerine bakınırken “The Times of India” isimli bir siteye denk geldim. Sitede son 2-3 yılda çekilmiş Hint korku filmlerini dikkate alarak en iyi 10 filmi listelediklerini gördüm. Fragmanları izlerken ben çok eğlendim. Buyrun siz de izleyin, siz de eğlenin!

* 13B: Fear Has a New Address (2009, y. Vikram K. Kumar)

* Ragini MMS (2011, y. Pawan Kripalani)

* Phoonk 2 (2010, y. Milind Gadagkar)

* Shaapit (2010, y. Vikram Bhatt)

* Haunted 3D (2011, y. Vikram Bhatt)

* Agyaat: The Unknown (2009, y. Ram Gopal Varma)

* Help (2010, y. Rajeev Virani)

* Click (2010, y. Sangeeth Sivan)

* 1920 (2008, y. Vikram Bhatt)

* Rokkk (2010, y. Rajesh Ranshinge)

Yazar hakkında: Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

6 Yorumlar

  1. Burada ben ufak bir not duseyim: 13B gercekten cok guzel bir film – ozellikle Hint sinemasinda ki korku turunun kuvvetli olmadigi goze alinirsa. Genelde filmlerde hep son kulvarda bir dusus yasaniyor.

    Bir degisik film de ‘Karthik Calling Karthik’ – gonul rahatligiyla tavsiye ederim.

  2. 13b yi izledim..tavsiye ederim..

  3. 13B’yi ben de izlemiştim. Pek sevmemiştim ama Hint Korku Sineması göz önüne alındığında öne çıktığı su götürmez bir gerçek. Bu arada filmle ilgili aklımda kalan enterasan bir detay var; “içinde danslı sahnelerin olmadığı ilk Hint filmi” diye sunulmuştu, yanılmıyorsam…

  4. benim şimdiye kadar izledigim en korkunç film semum,dabbe,musallat,işaretler,şeytanın laneti,paranormalacticity,halka,şeytan,elm sokağı sabusu,dabbe2,kehanet,gizemli adam… daha bunlar bi kaçı 16 devamını haftaya yazarım iyi günlerr

  5. 13B filminde gerçekten dans yok ama iki tane klip var filmin bütün olayını bitirdi sıkıcıydı bence

  6. yaww by zorlu gardaşım söylediğin tüm korku filmlerini ve daha fazlasını izledim işin garibi deli gibi de güldüm hepsine rica etsem bana gerçek bir korku filmi önerir misiniz?????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: