Troll Hunter Videoları: Norveç’ten Found Footage

Bu aralar takibimizde çok ilginç bir film var. Filmin Adı: Troll Hunter… Norveçli bir grup sinema öğrencisinin ormanlık bölgede çekim yaparken envayi çeşit Trolle karşılaşmasını konu alıyor. SyFy Channel filmlerinden ne farkı var demeyin. Bence efektler falan çok iyi kotarılmış, tamam bir ILM ya da Zeta kalitesinde değil ama yine de işin zenaati için baya kafa yorulmuş gibi görünüyor. filmde inceden bir Blair Witch kafası da mevcut… Ama bende daha çok Monsters’a benzeyecek. 3 milyon dolar bütçeli bir yapım ama Sultanın Sırrı bile 4 milyona çıkmışken bu bütçeden böyle bir film çıkarmak esaslı iş! Ulaşabildiğimiz Troll Hunter videoları sizlerle paylaşmak istedik ki nasıl bir film olacağı hakkında bir fikir edinelim.

Troll Hunter, Ekim 2010’da Norveç’de gösterildi ama gözü kötü Türk filmleri ve cilalı Hollywood yapımlarından başka bir şey görmeyen bizim film ithalatçıları tarafından mutlaka görmezden gelinecek. Biz bir şekilde izlemenin yolunu buluruz elbet.. (Edit: Film ülkemizde vizyona girdi.)

Filmden bazı klipleri sizlerle tadımlık olarak paylaşalım istedik.

Troll Hunter Fragman

Troll Hunter Clip 1

Troll Hunter Clip 2

Troll Hunter Clip 3

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

3 Yorumlar

  1. Son zamanlarda en severek izlediğim Kuzey Avrupa korku filmleri gibi bu da çok iyi gibi duruyor. Troller’de Trollmüş. :)

  2. Forumlarda ve sözlüklerde gördüğümüz troller bunlar demek hmmm :)

  3. En sonunda izledim filmi. Çok beğendim. Şöyleki film belgesel haber tadında hareketli kamerayla çekilmiş. Bu tarz çekimleri bazı arkadaşlar beğenmesede ben -Canavar cloverfield- filminden sonraki yorumumda da bahsettiğim gibi bu tarz kamera çekimleri daha fazla gerçekcilik katıyor. Halen daha düşünüyorum Norveç e gitsem Trol görürmüyüm diye. :)
    Tam Öteki Seyirlik bir film. Bu filmin bütçesi daha fazla olsaymış tam bir şölen olurmuş. Bu haliyle bile verdiği haz izlenmeye değer kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: