Türkiye’nin İlk 3D Filmi Geliyor: Cehennem

Türkiye’nin ilk 3D filmi Cehennem’in çekimleri tamamlandı.

Yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın yaptığı; başrollerini Ogün Kaptanoğlu, Serhan Süsler, Melis Türk ve Pelin Eriş’in paylaştığı Türkiye’nin ilk 3 boyutlu korku filmi Cehennem’in çekimleri tamamlandı. Filme ait yayınlanan poster ile beraber merak ve heyecan da iyice arttı.

Cehennem filminin, 1 milyon toplam seyirci barajını geçme ihtimali olan ilk Türk korku filmi olacağı öne sürülüyor. Cehennem filmi aynı zamanda Türkiyenin ilk 3D filmi (3 boyutlu filmi) olma özelliğini de taşımakta… Yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın üstlendiği, Hayal-et tanıtımın yapımını üstlendiği korku filmi Cehennem, 2010 yılına damga vurmakla kalmayacak, ilk defa kullanılan 3D tekniği ile Türk sinemasında yeni bir dönem de başlatacak.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

5 Yorumlar

  1. Biray Dalkıran’ın Araf filmi kötüydü, umarım bu, onu da aratmaz. ;) Bu arada Kuran’dan ayet kullanmak da moda oldu.Eee ne de olsa müslüman toplumuz, sömür sömürebildiğin kadar, değil mi? :)

  2. walla film kaliteli bi şeye benziyo ama tabii amerikan yapımı filmlerin yerini tutmaz

  3. oyunculuğun, yönetmenliğin, senaryonun ve de hikayenin bu kadar kötü olduğu başka bir film olamaz herhalde..filmin ne yazık ki elle tutulur hiç bir yanı yok..flash tv’de ki gerçek kesitin sinema versiyonu gibi bir şeydi..yönetmenin ne yapmaya çalıştığını anlamak zor gerçekten..en azından biraz mizah ve ciddiyetsizlik katıp ortaya bir b filmi çıkartsaydı bari..kötü de olsa kült film olurdu en azından.. ancak bu haliyle son derece lüzumsuz bir film olmuş..değil 1 milyon, 100 bin seyirciyi geçerse öpüp başına koysun..ben bugün sinemada tek başıma seyrettim bu filmi..

  4. Fatih YÜRÜR

    1 Tane Olumlu yoruma rastlamadım…biliyorum izlemeye kalkınca da haybeye sinirlerim bozulacak…yok yok ön yargıya sığınıp uzak durayım bu sefer :)

  5. fragmanı güzel ama tabi filmi izlemek lazım hakkında yorum yapabilmek için.din sömürgeciliğine gelince türk halkını en çok korkutan şey bence o.sömürü mü,o tartışılır.amerikan korku filmleri de hep dinle korkutmaz mı?hristiyanlardan bu kadar korkulduysa müslümanlardan daha da korkulmalıydı.”korkulmalıydı” diyorum çünkü daha korkutanını göremedik.ya dinle korkutacaksın ya da sapık bir katilin olacak.bizde sapık katilden pek korkulmaz.çünkü katili istinye parkta volta atarken ya da paparazzi kovalarken görebilirsin:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: