When We Were Young: Bir Zamanlar Biz de Gençtik

When We Were Young; evet, bir zamanlar biz de gençtik… Arabolge.org sitesini takip ederim. Orada gördüm bu fotoğrafı… Tam da History Channel kanalında 80’li yılların konsol oyunlarını ve DeLorean’ın öyküsünü izlemişken… Acı bir saptaması vardı, saplama oldu, yüreğime battı.

Resim altı çeviri: 1985 yılında gösterime giren orijinal Back to the Future’da Marty, 30 yıl geriye, 1985’ten 1955’e gidiyordu. Eğer Back to the Future bugün çekilseydi, Marty 30 yıl geriye gittiğinde 2012 yılından 1982 yılına dönecekti. Yaşlı hissediyorum.

Evet, 80’li yılların çocuklarıyız ve gençliğe endeksli modern dünyada çok yaşlandık. Eğer hala yerinde duruyorsa, kimimiz saçını boyuyor, kimileri o kırlara bakıp eski günlerin derdine düşmüş üzülüyor. Göbeğimizin çıktığı 80’ler temalı tişörtler ile gençleştiğimizi sanıyoruz ve böyle böyle devam etmeye çalışıyoruz. Sonumuz nicedir?

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir