Yargıç, Jüri ve Cellat: R.O.T.O.R.

“Yargıç, Jüri ve Cellat.”

Şehir kaos içinde… Toplum yozlaşmış, cinayet ve tecavüz artıyor. Özel bir birim,  şehre inip pisliği temizleyecek, üstün yeteneklere sahip bir Robot asker geliştiriyor; R.O.T.O.R… Ana hedef, mükemmel polisi yaratmak, engelleri aşmak ve sokakların güvenli olduğundan emin olmak.  YHT (Yüksek Hızlı Tren) projesindeki gibi, R.O.T.OR.  için tamamlanma tarihi de öne çekilince, programın önemli bir yan etkisi göz ardı edilir, ve ROTOR manyaklaşır! Rüya kabusa dönüşür. R.O.T.O.R  artık korumak için yemin ettiği toplumun varlığını tehdit edecektir.

R.O.T.OR. sinemada izlemediğim ancak video furyası sırasında tüm video marketlerin kiralama raflarını işgal eden bilim kurgulardan biri… Robocop etkisi had safhada ancak, zamanın film manyaklarının lezzetli çerezlerinden biri olmayı başardı. Bunda biraz da harika illüstrasyon afişinin etkisi var elbette…

R.O.T.O.R siz de izleyin diye Öteki Sinema Film Odası’nda. Epey kaliteli bir haliyle hem de…

R.O.T.O.R-Front

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bak bunu da seversin...

Dünyanın En Saçma Videosu: The Magic of Martial Arts with Master Eastwest

The Magic of Martial Arts with Master Eastwest: Bir ucuz film tutkunu olarak pek çok dövüş filmi izledim ama böyle saçma bir şeyle karşılaşmamıştım!

Bir yorum var

  1. Sadece youtube’da bulup ingilizce olarak yarısını anlamadan izlediğim bu filmi, berbat oyunculuğa rağmen nedense çok beğendim :). Bence “en çok remake’i yapılması gereken 100 film” diye bir liste yapılsa o listede yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: