Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com’da

Zombie Bomb cizgiroman.blogspot.com’da!

Cizgiroman.blogspot.com, internetteki en köklü çizgi roman bloglarından biri ve el değiştirdiği 2010 ortalarından beri üç kız tarafından ilgilenilmek gibi farklı bir özelliği var. Hazırlayanlardan biri yurtdışında olmak üzere hepsi de güzel sanatlar eğitimi almış arkadaşlar. Sitenin, alternatif ve yenilikçi olan şeylere yönelik içerik yaparken kadın kahramanları öne çıkarttığı oluyor ama erkek bakışını da atlamamaya gayret ediyorlar.

Öteki Sinema okurları için sitede yayınlanan önemli bir haber linkini paylaşmak istiyoruz: Zombie Bomb adlı Amerikan çizgi roman serisinde Türk yazar ve çizerlerin de olması ve çalışmaların bir Türk firmasının logosuyla yayınlanması dikkat çekici. Amerikan çizgi romanına dünyanın her tarafından katılım oluyor ama Türkiye’den katılım bugüne dek hep bireyseldi ve senaryo dışı (çizim, renk) ağırlıklı idi. Haberimiz, konuyla ilgili linkleri ve haber değeri de taşıyan yorumumuzu içeriyor.

Blog linki: http://www.cizgiroman.blogspot.com

Yazı linki: http://www.cizgiroman.blogspot.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir