The Wormworld Saga Artık Türkçeye Çevrildi 1 – The Wormworld Saga

The Wormworld Saga Artık Türkçeye Çevrildi

10 Şubat 2011

Yurtdışında yüzbinlerce okuyanı bulunan ve oldukça takdir toplayan The Wormworld Saga (Yılandünya Destanı) Kayıp Rıhtım farkıyla Türkçeye çevrildi!

The Wormworld Saga Artık Türkçeye Çevrildi 2 – wormworld saga tr top

Kaynak: http://www.kayiprihtim.org/portal/2011/02/10/the-wormworld-saga-artik-turkce/

Alman çizim sanatçısı ve oyun tasarımcısı olan Daniel Lieske tarafından yazılıp çizilen çizgi romanın konusu kısaca, Jonas adlı çocuğun fantastik bir dünyada geçecek olan yolculuğunu anlatıyor.

Özellikle, tamamen online internet düzenine göre dizayn edilmiş ve farklı renklendirmesi ile dikkat çeken çizgi romanın yüzbinlere ulaşan hayran kitlesi, farklı dillere çevirlmesine ön ayak oldu. Almanca, Rusça, İspanyolca gibi dillere çevrilen esere artık Türkçe olarak da ulaşılabilecek!

Kayıp Rıhtım ve Daniel Lieske işbirliği ile gerçekleştirilen bu proje, gelecek bölümler için de aynı şekilde devam edecek. Kendisine, gösterdiği yakın ilgi ve nezaketi için buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Türkçe çevirisini Çağıl Erbaş‘ın yaptığı çizgi romanın editörlüğünü ise Özgürcan Uzunyaşa üstlendi. Sizleri daha fazla bekletmeden BURAYA alalım ve Yılandünya Destanı‘nda keyifli bir yolculuğa çıkaralım!

Daniel Lieske blog adresi

http://daniellieske.blogspot.com/

The Wormworld Saga ana sayfası

http://wormworldsaga.com/

Türkçe çeviri sayfası

http://chapter01.wormworldsaga.com/TR/Index.php

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Batman: Karanlık Şövalye

Batman, Yarasa Adam ya da Karanlık Şövalye (orijinal adı ile
2015'ten İz Bırakan 16 Çizgi Roman 3 – Puslu Kıtalar Atlası İlban Ertem

2015’ten İz Bırakan 16 Çizgi Roman

Listemiz anaakım çizgi romanlara, grafik romanlara, web çizgi romanlarına, mizah