The Wormworld Saga Artık Türkçeye Çevrildi

Yurtdışında yüzbinlerce okuyanı bulunan ve oldukça takdir toplayan The Wormworld Saga (Yılandünya Destanı) Kayıp Rıhtım farkıyla Türkçeye çevrildi!

Kaynak: http://www.kayiprihtim.org/portal/2011/02/10/the-wormworld-saga-artik-turkce/

Alman çizim sanatçısı ve oyun tasarımcısı olan Daniel Lieske tarafından yazılıp çizilen çizgi romanın konusu kısaca, Jonas adlı çocuğun fantastik bir dünyada geçecek olan yolculuğunu anlatıyor.

Özellikle, tamamen online internet düzenine göre dizayn edilmiş ve farklı renklendirmesi ile dikkat çeken çizgi romanın yüzbinlere ulaşan hayran kitlesi, farklı dillere çevirlmesine ön ayak oldu. Almanca, Rusça, İspanyolca gibi dillere çevrilen esere artık Türkçe olarak da ulaşılabilecek!

Kayıp Rıhtım ve Daniel Lieske işbirliği ile gerçekleştirilen bu proje, gelecek bölümler için de aynı şekilde devam edecek. Kendisine, gösterdiği yakın ilgi ve nezaketi için buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Türkçe çevirisini Çağıl Erbaş‘ın yaptığı çizgi romanın editörlüğünü ise Özgürcan Uzunyaşa üstlendi. Sizleri daha fazla bekletmeden BURAYA alalım ve Yılandünya Destanı‘nda keyifli bir yolculuğa çıkaralım!

Daniel Lieske blog adresi

http://daniellieske.blogspot.com/

The Wormworld Saga ana sayfası

http://wormworldsaga.com/

Türkçe çeviri sayfası

http://chapter01.wormworldsaga.com/TR/Index.php

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Alacakaranlık Kuşağı Taşra Kabare’de!

Çocukluğunu 80’li ve 90’lı yıllarda yaşamış yetişkinlerin nostaljisine göz kırpan Alacakaranlık Kuşağı Taşra Kabare’de!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir