1. Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali Başlıyor

1. Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali Başlıyor 1 – arada1dTÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’nin işbirliğiyle gerçekleşen Arada Sanat Festivali başlıyor!

Her türlü sanat dalına kapılarını açan, daha çok eserlerini sergileme imkanı bulamamış, henüz üniversite öğrencisi veya yeni mezun sanatçılara ağırlıklı olarak yer vermek isteyen festival Mayısın son haftası kapılarını açıyor.  İkinci ayağı Viyana’da gerçekleşecek olan festival, 26 Mayıs 2011 tarihinde Avusturya Konsolosluğu’nda yapılacak açılış davetiyle başlayacak. 26-29 Mayıs tarihleri arasında Galata’nın çeşitli mekanlarında sergiler, dans ve tiyatro performansları, müzik dinletileri, workshoplar, film gösterimleri düzenlenecek. Program kapsamında 27 Mayıs Cuma günü TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’nde ücretsiz olarak özel film gösterimleri ve “Sürrealizm ve Sinema” üzerine herkese açık bir seminer gerçekleştirilecek.

Avusturya Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu, Beyoğlu Belediyesi, Rema Matbaacılık, Misket, TÜRVAK ve SAE  tarafından desteklenen festival, ağırlıklı olarak Viyana‘dan olmakla birlikte yurt dışından gelecek sanatçıları da ağırlayacak.

Arada Sanat Festivali farklı dallardan sanatçıların buluşmasını sağlayarak bir paylaşım ortamı yaratmayı ve farklı etkileşimler yakalamayı hedeflemektedir. Doğaçlama işlerin, karşılaşmaların, sanatçıları üretim halindeyken görmenin mümkün olduğu festival yeni ortak çalışmalara da bir kapı açmış olacak.

İlk projesini çeşitli sanat disiplinlerini bir araya getirerek bir festival ortamında buluşturan Arada Kültür ve Sanat Organizasyon genç sanatçılara yer açmak ve farklı sanat dalları arasında etkileşimler yakalamak amacıyla kuruldu. Kültürler arasında, sanat dalları arasında durarak bu farklılıklar arasında bir bağ olmayı, ilişki kurmayı, kapsayıcılığı kendine ilke edindi. Aramaktan yola çıkan, arayışta olan, yeni buluşmalar, ortak çalışmalara kucak açmaya çalışan organizasyon, ilk festivalinde olduğu gibi tüm etkinliklerinde bu anlayışı benimseyecek ve festivali her yıl tekrarlayacak.

27 Mayıs Cuma TÜRVAK SİNEMA-TİYATRO MÜZESİ Programı

14.00 – 15.30: Kısa Film Gösterimleri: Süs / Fırat Konuşlu, Ev Sahibim/ Özgür Bakar, Çarpışma/Umut Aral, Klecks/ Tan Tolga Demirci, Neredeyim Hiç/ Ali Ünal

16.00 – 18.00 : Tan Tolga Demirci,  Seminer “Sürrealizm ve Sinema”

18.30 – 20.00 : Kısa Film Gösterimleri: Gerçekten Fazlası Değil / Bilal Bay,  Evsiz Bebek / Tolga Çeltikçi, Raspatan / Pollution, Felix und Scorpion / Tan Tolga Demirci, Raspatan / Beauty, Potkal / Gökçe Pehlivanoğlu

YER: TÜRVAK SİNEMA-TİYATRO MÜZESİ
TARİH: 27.5.2011
ADRES: Yeniçarşı Caddesi No:24 Galatasaray Meydanı – 34430- Beyoğlu – İstanbul
TEL: 0212 245 80 91/92/93

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir