1. IZAF Uluslararası İzmir Animasyon Festivali

1. IZAF Uluslararası İzmir Animasyon Festivali 1 – k%25C4%25B1sa+film10-13 Mart 2011 tarihleri arasında İzmir Kültür Sanat ve Tasarım Derneği tarafından ilk defa düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Animasyon Festivali (IZAF) için başvurular başladı. Animasyona özel festivaller oldukça az o yüzden umarız ileride de devamı gelir.

Son Başvuru Tarihi : 1 Şubat 2011
İnternet sayfası için tıkla
Başvuru formu için tıkla

KATILIM KOŞULLARI

*Festival ve yarışma herkese açıktır. Fakat yarışmaya sadece 1 Ocak 2009’den sonra tamamlanmış filmler kabul edilecektir. Gösterim için filmlerin yapım yılına bakılmaz.

*Başvuru tarihinden sonra tarafımıza ulaştırılan filmler kesinlikle kabul edilmeyecektir.
Başvurular ücretsizdir.

*Başvuru formu tamamen doldurulmalı ve filmin yanında gönderilmelidir.

*Gönderilecek her bir film için ayrı ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

*Gönderim masrafları tamamen yarışmacıya aittir.

*Yarışmacılar istedikleri kadar çalışma ile katılabilirler. Her çalışma için ayrı başvuru yapılır.

*Gönderilecek film aynı zamanda gösterim kopyası olarak kullanılacağından PAL formatında yüksek kalitede bir DVD olmalıdır.

*Çalışmanın içerisinde kullanılan, başkalarına ait video, müzik veya grafik gibi unsurlarla alakalı çıkabilecek itilaflardan yarışmacılar sorumludur.

*Her türlü görsel efekt ve animasyon tekniği serbesttir. Klasik 2D çizgi animasyon, bilgisayar destekli 3D animasyon, stop motion gibi her türlü animasyon tekniği ve/veya görsel malzemeye optik, kimyasal, fiziksel veya dijital müdahale ile yapılan her türlü görsel efekt tekniği kullanılabilir.

*Yarışmaya katılacak çalışmanın belli bir öykü anlatıp anlatmaması, karakterler ve diyaloglar içerip içermemesi ve kullanılan estetik dile ve üsluba dair her türlü tercih serbesttir.

*Festival yarışmaya katılacak bütün çalışmaların gösterim ve festivalin kendi basılı ve görsel duyurularında veya materyallerinde kullanma hakkına sahip olacaktır. Kesinlikle ticari amaç için kullanılmayacaktır.

*Çalışmanın kurallara uygunluğu gözden geçirilecek ve bir ön eleme yapılacaktır.

*Çalışmalar jüri tarafından değerlendirilecek ancak ödül törenine kadar sonuçlar açıklanmayacaktır.

*Jüri herhangi bir dalda sadece 1 (bir) esere ödül verebilir, ödül paylaştırılmaz. Ayrıca yarışma sonucunda mutlaka ödül verilir.

*Jüri eğer isterse bazı çalışmaları Jüri Özel Ödülüne layık görebilir.

Lütfen başvuru formunu doldurduktan sonra filmden bir kareyi ve yönetmen(ler)in fotoğrafını izaf2011@gmail.com adresine gonderiniz.

IZAF 2011
240 Sok. No:1 D:18 / Bornova 35040 / İzmir

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir