1. IZAF Uluslararası İzmir Animasyon Festivali

10-13 Mart 2011 tarihleri arasında İzmir Kültür Sanat ve Tasarım Derneği tarafından ilk defa düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Animasyon Festivali (IZAF) için başvurular başladı. Animasyona özel festivaller oldukça az o yüzden umarız ileride de devamı gelir.

Son Başvuru Tarihi : 1 Şubat 2011
İnternet sayfası için tıkla
Başvuru formu için tıkla

KATILIM KOŞULLARI

*Festival ve yarışma herkese açıktır. Fakat yarışmaya sadece 1 Ocak 2009’den sonra tamamlanmış filmler kabul edilecektir. Gösterim için filmlerin yapım yılına bakılmaz.

*Başvuru tarihinden sonra tarafımıza ulaştırılan filmler kesinlikle kabul edilmeyecektir.
Başvurular ücretsizdir.

*Başvuru formu tamamen doldurulmalı ve filmin yanında gönderilmelidir.

*Gönderilecek her bir film için ayrı ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

*Gönderim masrafları tamamen yarışmacıya aittir.

*Yarışmacılar istedikleri kadar çalışma ile katılabilirler. Her çalışma için ayrı başvuru yapılır.

*Gönderilecek film aynı zamanda gösterim kopyası olarak kullanılacağından PAL formatında yüksek kalitede bir DVD olmalıdır.

*Çalışmanın içerisinde kullanılan, başkalarına ait video, müzik veya grafik gibi unsurlarla alakalı çıkabilecek itilaflardan yarışmacılar sorumludur.

*Her türlü görsel efekt ve animasyon tekniği serbesttir. Klasik 2D çizgi animasyon, bilgisayar destekli 3D animasyon, stop motion gibi her türlü animasyon tekniği ve/veya görsel malzemeye optik, kimyasal, fiziksel veya dijital müdahale ile yapılan her türlü görsel efekt tekniği kullanılabilir.

*Yarışmaya katılacak çalışmanın belli bir öykü anlatıp anlatmaması, karakterler ve diyaloglar içerip içermemesi ve kullanılan estetik dile ve üsluba dair her türlü tercih serbesttir.

*Festival yarışmaya katılacak bütün çalışmaların gösterim ve festivalin kendi basılı ve görsel duyurularında veya materyallerinde kullanma hakkına sahip olacaktır. Kesinlikle ticari amaç için kullanılmayacaktır.

*Çalışmanın kurallara uygunluğu gözden geçirilecek ve bir ön eleme yapılacaktır.

*Çalışmalar jüri tarafından değerlendirilecek ancak ödül törenine kadar sonuçlar açıklanmayacaktır.

*Jüri herhangi bir dalda sadece 1 (bir) esere ödül verebilir, ödül paylaştırılmaz. Ayrıca yarışma sonucunda mutlaka ödül verilir.

*Jüri eğer isterse bazı çalışmaları Jüri Özel Ödülüne layık görebilir.

Lütfen başvuru formunu doldurduktan sonra filmden bir kareyi ve yönetmen(ler)in fotoğrafını izaf2011@gmail.com adresine gonderiniz.

IZAF 2011
240 Sok. No:1 D:18 / Bornova 35040 / İzmir

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Bir Filmin Milliyeti Nedir, Nasıl Belirlenir?

Küreselleşme baskısının iyice arttığı şu dönemde asıl soru cümlesi, “bir filmin milliyeti olmalı mıdır” şeklinde kurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir