Kısa Film Kolektifi Heyecanı Kadıköy'de Başlıyor 1 – 1452849724 2

Kısa Film Kolektifi Heyecanı Kadıköy’de Başlıyor

15 Ocak 2016

Yıl içinde çeşitli festivallerde gösterilen kısa filmleri kaçırdınız ve pişman mısınız? O zaman buyurun Kadıköy’e. 16-17 Ocak tarihlerinde Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “1. Kısa Film Kolektifi” organizasyonu tüm kısa filmleri izleyicilerle ücretsiz buluşturuyor.

Kadıköy 1. Kısa Film KolektifiKısa Film Kolektifi; kısa film sever amatör ve profesyonellerin yıl boyunca farklı mekanlarda, farklı zamanlarda, farklı organizasyonlarda yer alan kısa filmleri aynı programda izleme imkanına sahip olabilecekleri bir buluşma

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde 16-17 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan “1. Kısa Film Kolektifi” organizasyonu ile tüm kısa filmleri izleyiciyle buluşturuyor.

Kısa film sever amatör ve profesyonellerin farklı zaman ve organizasyonlarda yer alan kısa filmlerini, aynı programda izleme imkânı sunacak olan 1. Kısa Film Kolektifi, bu senenin ilk gösterimini 16-17 Ocak’ta Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İki gün sürecek organizasyonda; 11. Akbank Kısa Film Festivali, İFSAK Ulusal 21. Kısa Film Festivali, İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali, 10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ve 9. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali ile Hisar Kısa Film’15’, Başka Sinema ve Canlandıranlar Yetenek Kampı’ndan seçkiler yer alacak.

Kısa filmleri izleyiciyle ücretsiz buluşturacak etkinlikte ayrıca Hilmi Etikan’ın yönettiği “Kısa Filmin Tarihi (1967-2006)” isimli belgeselin gösterimi ve Ödül Alan Filmler Seansı da yapılacak.

KOLEKTİF MUHABBET

Birbirinden çarpıcı kısa filmlerin seyirciyle buluşacağı program, “Kolektif Muhabbet” bölümü ile daha da renklenecek. Rıza Kıraç moderatörlüğünde kısa film yönetmenleriyle ve Canlandıranlar Derneği moderatörlüğünde, canlandırma filmlerin yönetmenleriyle söyleşilerin düzenleneceği organizasyonda, seçkilerde yer alan bazı filmlerin yönetmenleriyle de izleyenler sohbet etme imkânı bulabilecek.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Etkinliğin hayata geçmesini sağlayan ekip şu isimlerden oluşuyor:

Danışma Kurulu: Rıza Kıraç, Ali Şimşek, Serkan Turaç, Yılmaz Kaya, Doç. Dr. Deniz Morva Kablamacı

Düzenleme Kurulu: Aylin Kök Aydın, Sedef Sayın

Medya İlişkileri Koordinatörü: Bedri Fırat Koçak

Teknik İlişkiler Koordinatörü: Ali Osman Aydın

Etkinlikler ve Organizasyon Koordinatörü: Toygar Kabaş

İletişim Koordinatörü : Deniz Yeşilot Çağırgan[/box]

Programla ilgili daha detaylı bilgiye www.kisafilmkolektifi.com, www.kisafilmkolektifi.org sitelerinden ulaşılabilir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rutger Hauer Şimdi de "Van Helsing" Oldu! 2 – a4382bcba 3d 470 75

Rutger Hauer Şimdi de “Van Helsing” Oldu!

Hayat verdiği ilginç ve bir o kadar da karanlık karaterlerle
Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65 Yayında 3 – golge edergi logo

Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65 Yayında

Öteki Sinema yazarlarının da katkıda bulunduğu Gölge e-Dergi Şubat 2013