10. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan 10. Akbank Kısa Film Festivali yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlıyor. Festival, 10-20 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

karinca

Akbank 10. Kısa Film Festivali programında, “Festival Kısaları”, “Uluslararası Bölüm”, “Kısadan Uzuna”, “Belgesel Sinema”, “Canlandırma Kısalar”, “Özel Gösterim” ve “Deneyimler”, “Atölye” ve “Söyleşi” bölümleri yer alıyor.

Festival kapsamında, düzenlenecek kısa film yarışmasının son başvuru tarihi ise 1 Kasım 2013, Cuma. “Kurmaca, “Belgesel” ve “Canlandırma” kategorisi ile birlikte toplam üç ayrı ödülün verileceği yarışmaya katılan filmler, “Festival Kısaları” bölümünde izleyicilerle buluşacak. Üç kategoride, üç ayrı jüri kurulu tarafından belirlenecek festivalin en iyi filmleri Akbank Sanat tarafından 8.000 TL ile ödüllendirilecek.

Akbank 10. Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarını, Akbank Sanat’tan ya da www.akbankkisafilm.com ve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilirsiniz.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir