10. Pembe Hayat KuirFest Ankara Sona Erdi! 1 – 10 Pembe Hayat KuirFest Ankara

10. Pembe Hayat KuirFest Ankara Sona Erdi!

29 Eylül 2021

Pembe Hayat KuirFest’in ilk ayağı 23-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti ve böylece Pembe Hayat KuirFest Ankara sona erdi. Sıra İstanbul’da!

Bu yıl onuncu yaşını kutlayan KuirFest Ankara ayağını 25 film, 5 söyleşi ve 1 atölye ile sonlandırdı. Goethe-Institut ev sahipliği ile düzenlenen festival, 23 Ocak’taki açılışının ardından 3 günlük dolu dolu programı ile Ankaralı izleyicisiyle buluştu.

Türkiye’den ve dünyadan pek çok kuir yapımın bir araya geldiği KuirFest Ankara programı; kısa, kurmaca, deneysel, belgesel ve pek çok yenilikçi yapım ile yine kapsayıcı bir içerik sundu.

Festival kapsamında ayrıca Haymatlos Mekan ev sahipliğinde Sirkaf Sirkaf partisi düzenlendi. Partiye 500’den fazla kişi katıldı ve parti boyunca Hande Kader Dayanışması standı yer aldı.

Sıra İstanbul’da

KuirFest Ankara ayağını böylece sonlandıran festival ekibi İstanbul hazırlıklarına devam ediyor. 30 Eylül Perşembe günü başlayacak olan 10. Pembe Hayat KuirFest İstanbul, 3 Ekim Pazar günü sonlanacak. Onlarca film, söyleşi ve atölyenin yer alacağı programa KuirFest web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Lyle Kash İstanbul’a geliyor!

Türkiyeli oyuncu Denise Türkan’ın da yer aldığı Ölüm ve Bowling filminin yönetmeni Lyle Kash, KuirFest’e geliyor!

OutFest Seyirci Özel Ödüllü Ölüm ve Bowling (Death and Bowling, 2021), festivalin bu yılki Gökkuşağı Altında seçkisinde yer alan filmlerden biri. Film, lubunyalar arasındaki bağların ne kadar güçlü, ne kadar derin ve ne kadar da çetrefilli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Rüyamsı bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanan film, aynı zamanda kendi içinde barındırdığı iyileşme hali ile beğeni topluyor.

Filmin kamera arkası ve önüyle ilgili şöyle bir detay biliniyor ki ekibin tamamı translardan oluşuyor!

Lyle Kash ile bir araya geliyoruz!

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Lyle Kash, KuirFest’in İstanbul ayağına dahil oluyor ve izleyicisiyle buluşuyor! 1 Ekim Cuma günü Institut français’te düzenlenecek gösterimin ardından düzenlenecek KT Film Yapımcılığı LTD. ŞTİ. oturumu, film üretim modelleri, casting, fon bulma ve kuir ve trans filmlerin çekim ve üretimi üzerine odaklanıyor.

KuirFest ekibinden Arya Zencefil’in kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilecek söyleşide Lyle Kash, Ekin Çalışır ve Aslıhan Örün konuşmacı olarak yer alacak.

10. Pembe Hayat KuirFest Ankara Sona Erdi! 2 – Death and Bowling 2021

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yılın Animesi !f İstanbul’da! 3 – The Tale Princess Of Kaguya 05

Yılın Animesi !f İstanbul’da!

14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, anime tutkunlarını mutlu
!f Günleri 12 Şubat’ta Başlıyor! 4 – Ağustos Esintisi

!f Günleri 12 Şubat’ta Başlıyor!

42 ülkeden 115 filmin gösterileceği !f İstanbul, 12 Şubat’ta İstanbul’dan