12. Suç ve Ceza Film Festivali'nin Jüri Üyeleri Açıklandı 1 – Ceyda Duvenci

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nin Jüri Üyeleri Açıklandı

27 Ekim 2022

Bu yıl 3 sinemada gösterime girecek olan 12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin yarışma kategorilerindeki jüri üyeleri açıklandı.

GAİN Medya ana sponsorluğunda düzenlenen festivalin, 18-24 Kasım 2022’de izleyiciyle buluşacak filmlerinin gösterimleri; Atlas 1948, Kadıköy Sineması ve AKM Yeşilçam Sineması’nda gerçekleşecek.

Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi

Festival Direktörü Bengi Semerci, 12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali jüri üyeleri hakkında şu açıklamaları yaptı: “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması jürisi, Macaristan’dan yazar, yönetmen, yapımcı ve ses tasarımcısı Benedek Fliegauf, Türkiye’den oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci ve yapımcı Müge Özen, Fransa’dan gazeteci ve film eleştirmeni Franck Finance Madureira ve Almanya’dan oyuncu Irina Wanka’dan oluştu. Jüri başkanlığını Benedek Fliegauf yapacak.

12. Suç ve Ceza Film Festivali'nin Jüri Üyeleri Açıklandı 2 – 12 Altin Terazi Uzun Metraj Film Yarismasi Jurisi

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jürisi

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması jürisi başkanlığını, yapımcı ve yönetmen Maxine Williamson yapacak. Yönetmen Gözde Kural ve senarist ve yönetmen Ali Ercivan diğer jüri üyeleri olarak en iyi kısa filmi belirleyecek.

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması’nda yarışacak olan kısa filmler; yapımcı İpek Erden, yönetmen ve senarist Stanislav Guenter ve sinema yazarı, kurgucu ve yönetmen Fırat Yücel’den oluşan ön jüri tarafından seçildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması Jürisi

Bu yıl ilk kez verilecek olan Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması’nın jüri başkanlığını yazar ve akademisyen Profesör Hasan Akbulut üstlendi. Diğer jüri üyeleri ise yazar, yönetmen ve tasarımcı Kıvılcım Akay ve senarist, yazar ve yönetmen Farhad Eyvazi’den oluşuyor.

12. Suç ve Ceza Film Festivali'nin Jüri Üyeleri Açıklandı 3 – 12 Suc ve Ceza Film Festivali poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali Sona Erdi 4 – Cunda Meydan Kapanış 9

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali Sona Erdi

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, Ali Atay’ın yönettiği Ölümlü Dünya'nın
!f İstanbul 2015 Teaser’ı Yayında! 5 – if 2015 Teaser

!f İstanbul 2015 Teaser’ı Yayında!

14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin teaser’ı bugün yayınlanmaya