12. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

12. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 1 – 5893373928 7d902e2603 oİlk kez 2000 yılında düzenlenen ve 12.si 16-18 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin programı açıklandı.

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalimizin amacı; özelde Safranbolu, genelde yurdumuzda bulunan kültürel değerlerin “Korunması ve Geleceğe Miras” olarak taşınmasına gerekli duyarlılığı sürdürmek, uluslararası ölçekte belgesel film festivali aracılığı ile güncelleştirmektir. “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasının ışığı altında tarihsel, kültürel, doğal çevrenin geleceğe taşımasını sağlayabilmektir.

12. sini gerçekleştireceğimiz bu sene ise ana konusu ‘KÜLTÜREL MİRAS ve KORUMACILIK’ olan festivalimizin yan konusu ‘SU KÜLTÜRÜ’ olarak belirlenmiştir.

Bu yıl festival kapsamında; değerli ressam Hüsamettin KOÇAN’ ın Su Kültürü üzerine serbest resim çalışmalarından oluşan sergisinin açılışı yapılarak, sanatseverlerle buluşturulacak.

16 Eylül 2011 Cuma günü saat 14:00′de Misak-ı Milli meydanında yapılacak bölgesel halk oyunları gösterisi ile başlayacak olan festivalde saat 15:00′de kortej, çelenk sunma ve saygı duruşu, saat 20:00′de ise Ata Merkez Sineması’nda açılış töreni yapılacak. Altın Safran Belgesel Film Yarışması’nda geçmiş yıllarda dereceye girmiş ve bu yıl yarışmaya katılan belgesel filmler 10:00 – 21:00 saatleri arasında Ata Merkez Sineması’nda gösterilecek.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir