16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması 1 – 16 Altın Boğa Kısa Film Yarışması banner

16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması

6 Mart 2019

Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde düzenlenecek olan “16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması“na başvurular başladı. Lise öğrencilerinin çektikleri kısa filmleriyle katılabilecekleri bu yarışmada, alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucu en beğenilen kısa film yönetmeni “Altın Boğa Özel Ödülü”nün yanında “Monster Tulpar T5 V10.1 15.6” oyun bilgisayarına ve 3.000 TL para ödülüne de sahip olacak.

16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması 2 – 16 Altın Boğa Kısa Film Yarışması afiş

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından, farklı kültürlerden 5.000’i aşkın kısa film katıldı. Önceki yıllarda jüri koltuğunda Nuri Bilge Ceylan, Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Mert Fırat gibi alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Her yıl sonunda organize edilen ödül törenleriyle genç sinemacıların ustalarla bir araya gelerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almaları sağlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinema alanına olan ilgilerini artırma ve bu alanda yaptıkları çalışmaların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz senelerde uluslararası platforma taşındı ve bu sayede farklı kültürler sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2019 olarak belirlenen 16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Locke & Key 7 Şubat'ta İzleyici ile Buluşuyor 3 – Locke and Key çizgi roman

Locke & Key 7 Şubat’ta İzleyici ile Buluşuyor

Anahtar Ev Bekliyor... Netflix, heyecanla beklenen yeni korku gerilim dizisi
George R.R. Martin Netflix'e Çalışıyor: Nightflyers 4 – nightflyers

George R.R. Martin Netflix’e Çalışıyor: Nightflyers

Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin'in romanından uyarlanan Nightflyers